TOP 10 Nejzáhadnější dopisy

0
3088

1 Jack Rozparovač

1. Jack Rozparovač

Tento vrah s neznámou identitou působil převážně ve čtvrti Whitechapel a v přilehlých částech Londýna v druhé polovině roku 1888. Tomuto vrahovi bylo přičteno celkem 5 vražd – všechny prostitutek. Existují 3 různé dopisy, o kterých se říká, že byly napsány právě Jackem Rozparovačem:

,Váženej šéfe"
,,Váženej šéfe“

 

,,Pohlednice Drzého Jackyho"
,,Pohlednice Drzého Jackyho“

 

,,Z pekla")
,,Z pekla“

V dopise ,,Váženej šéfe“ Jack Rozparovač popichoval policii a vysvětloval potěšení, kterého se mu z těchto vražd dostává. Zmiňoval rovněž to, že plánuje zabít další lidi a příští oběti uříznout ušní lalůček. Poprvé se také v tomto dopise objevila ona slavná přezdívka Jack Rozparovač – autor se takto podepsal. 3 dny po tomto dopise byly nalezeny 2 oběti. Jedné chyběl ušní lalůček.

,,Pohlednice Drzého Jackyho“ odkazovala na první dopis. Byla potřena krví a stejně jako ,,Váženej šéfe“ byla odeslána do Central News Agency.

Třetí dopis, ,,Z pekla“, byl adresován Georgovi Luskovi, což byl předseda Whitechapel Vigilance Committee. Napsán byl na malé krabici, ve které byl kus ledviny naložené ve víně. Jedné z obětí opravdu chyběla ledvina, ale nikdy nebylo dokázáno, zda jí právě tato ledvina patřila. Zajímavostí je, že i když byl rukopis velmi podobný, tak tento třetí dopis obsahoval, na rozdíl od předchozích dvou, spoustu pravopisných chyb.

V celém tomto případu bylo mnoho podezřelých a s největší pravděpodobností zůstane navždy jedním z největších nevyřešených případů vůbec.

 

Zdroj: Listverse

 

Loading Facebook Comments ...

ZANECHTE ODPOVĚĎ