10 nejlepších destinací, kde si zpříjemnit babí léto

Přemýšlíte o tom, že byste si ještě po prázdninách udělali hezkou dovolenou? Babí léto je v plném proudu a na řadě míst je i nyní teplotně velmi příjemně, moře ještě nevystydlo a turistů je pomálu. Pojďme se vydat do destinací, kde se stále ohřejete.
babí léto
Tady se ohřejete, i když je u nás v plném proudu babí léto. (pexels/Darren Lawrence)

5. Maroko

Vedle Mallorky si babí léto můžete užít také v Maroku, které je známé svými plážemi. Čisté, teplé moře, skvělé možnosti nakupování i tradiční trhy, které vás doslova polapí. O zábavu bude zkrátka postaráno. Svůj itinerář nezapomeňte zpestřit nějakou kulturní nebo sportovní aktivitou, případně se podívejte alespoň do některého ze zdejších exotických měst.

6. Kapverdy

Srdce Atlantiku láká nejednoho cestovatelského dobrodruha. Pokud patříte mezi ně, na začátku podzimu byste měli vyrazit na Kapverdské ostrovy pyšnící se úžasnými plážemi, černým vulkanickým pískem i možnostmi řady vodních sportů. Jelikož nebude příliš horko, pro nějakou vodní sportovní aktivitu bude ideální čas. Na své si přijdou i vášniví rybáři, kteří zde budou moct nahodit své udice.

Kapverdy
Kapverdské ostrovy nejsou jen o písečných plážích. (foto: 123RF)

7. Tunisko 

Nejen koupání v moři, ale také turistické výlety okolní přírodou nabízí Tunisko. I z toho důvodu je ostatně vyhledávané během babího léta (na své si přijdou věční povaleči i ti, kteří jsou zastánci akčních typů dovolené). Okolní příroda je velmi rozmanitá. Ukrývá hory, úrodné nížiny, ale také solná jezera, stepi či pouště. Dokonce se zde nachází i řada atraktivních památek, jako jsou pozůstatky bájného Kartága nebo zdejší římské koloseum. 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share