10 nejlepších destinací, kde si zpříjemnit babí léto

Přemýšlíte o tom, že byste si ještě po prázdninách udělali hezkou dovolenou? Babí léto je v plném proudu a na řadě míst je i nyní teplotně velmi příjemně, moře ještě nevystydlo a turistů je pomálu. Pojďme se vydat do destinací, kde se stále ohřejete.
babí léto
Tady se ohřejete, i když je u nás v plném proudu babí léto. (pexels/Darren Lawrence)

8. Kréta 

Věděli jste, že Krétě se říká ostrov slunce? Proto je pro babí léto jako dělaná. Mezi hlavní přednosti patří sice průzračné moře, ale také okolní příroda zahrnující například palmové a cedrové lesy, jeskyně, nejrůznější soutěsky nebo přírodní parky, které nemají na světě konkurence.

9. Senegal

V posledních letech se mezi atraktivní destinace zařadila Afrika obecně. Zatímco někdo sem jezdí poznávat zdejší kulturu, jiný zase pokořit sám sebe ve výstupu na Kilimandžáro. Pokud si chcete v Africe spíše odpočinout, nabízí se Senegal ukrývající pláže všech tvarů a velikostí, nejrůznější historické památky a další.

senegal
V Africe chytnete druhý dech. (foto: 123RF)

10. Thajsko

I když jsou letenky do Thajska poměrně drahé, nakonec je zde život velice levný. V posledních letech velmi vyhledávaná lokalita nemohla v našem seznamu chybět. Moře, pláže, možnosti masáží a meditace jsou přesně tím spojením, které budete na Thajsku milovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 luxusních míst, kam se dostanou jen boháči

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share