Jak dobře znáte Česko? 10 zajímavostí o naší krásné republice

Naše rozmanitá země nabízí spousty monumentů k vidění; historická města, pohádkové zámky, nádherné parky a spoustu dalšího. Naše vlast v sobě ukrývá od každého kousek, a proto k návštěvě láká řadu zahraničních turistů. I my, vlastenci, jsme tamními krásami fascinováni a neustále toužíme poznávat nová zákoutí a objevovat dosud nepoznané. Avšak víte o rodné zemi všechno? Nepřekvapí vás už nic? Pojďme to zjistit.
česko
Česko má nejvíc hradů a zámků v celé Evropě. (foto: depositphotos)

5. Pivo má v Čechách opravdu velký význam

Češi patří mezi největší konzumenty tohoto lahodného moku. České pivo je i světově uznávané. Turisté z celého světa se sem dokonce kvůli němu sjíždí. První světlý ležák značky Pilsner Urquell byl v Plzni uvařen v roce 1842 a dodnes platí za značku kvality, díky surovinám a unikátnímu postupu při jeho vaření.

6. Praha si vysloužila přezdívku „Stověžaté město“

Hlavní město České republiky dostálo tomuto jménu právoplatně a časem ho i předčilo. Prvotně byly věže spočítané filozofem a matematikem Bernardem Bolzanem, dospěl k číslu 103, a to více jak před 200 lety. V dnešní době se ale bavíme už o číslu, které přesahuje cifru 500.

Praha
Praha je město stověžaté. (foto: depositphotos)

7. Nejoblíbenějším a národním sportem se stal lední hokej

Mužský národní hokejový tým je největší mocností světového hokeje. V NHL zazářilo mnoho českých hokejistů. Rozhodně u nás není nikdo, kdo by nevěděl, co znamená jméno Jaromír Jágr. Ten platí v NHL za jednoho z největších hráčů vůbec. Po úspěchu v Naganu se Česko v tomto sportu dostalo ještě více do popředí.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share