10 šílených faktů o zbraních v USA

V Americe dává druhý dodatek ústavy lidem právo držet a nosit zbraň a mnozí toto právo považují za zcela posvátné. Dokonce i ti, kteří se domnívají, že je třeba většího omezení, by vás pravděpodobně považovali za vyvrhela, kdybyste navrhovali, že by všechny střelné zbraně měly být úplně zakázané, a možná byste dokonce ještě nějakou vlastnili pro sebeobranu.
zbraních
TOP 10 nejšílenějších faktů o zbraních v USA. (foto: 123RF)

8. Existuje dobrý důvod, že americká policie nestřílí na nohy / paže

Možná jste si všimli, že americká policie se ani nesnaží zasáhnout útočníka nejdříve na méně osudných místech. Důvod je prostý. Policie sází na jistotu, je tak vyškolená. Předpokládá se totiž, že většina padouchů bude mít u sebe vlastní zbraň a tím by ohrozili bezpečnost policejních složek.

9. Statistiky o ”Black On Black Gun Crime” jsou často velmi zavádějící


Statistika je jedna věc, ale mnohdy ukazuje jen část. Může to tedy v praxi působit tak, že útoků na černé občany je více, ale statistiky už bez bližšího pohledu neukazují, že se obvykle jedná o segregované oblasti, které jsou téměř úplně plné občanů tmavé pleti, kde kvůli chudobě dochází k vysoké kriminalitě.

Důvodem tedy nejsou nějaká černošská nepřátelství nebo domorodá mentalita, ale že je v chudinských čtvrtích větší pravděpodobnost násilného zločinu, zejména těch s vyšší hustotou obyvatelstva. Jak se říká, statistiky jsou jako bikiny: to, co odhalují, je sugestivní, to, co skrývají, je zásadní.

10. I přes hromadné střelby se násilné úmrtí zbraní v průběhu času neustále snižuje

Masové střelby jsou samozřejmě velmi kontroverzním a závažným tématem a většina lidí na ně má vyhraněný názor. V USA k nim dochází poměrně často a mnoho lidí má pocit, že se situace obecně vymkla kontrole. Nicméně i když tím neříkáme, že další omezení kontroly zbraní jsou zbytečný nebo špatný nápad, faktem je, že výzkumy skutečně ukazují, že navzdory masovým střelbám se celkový počet vražd se střelnými zbraněmi od roku 2000 většinou nezměnil.

Ve skutečnosti byl v letech 1993 až 2000 zaznamenán pokles celkového počtu vražd spáchaných střelnou zbraní o 0,7 %. Od roku 2000 sice masové střelby stoupají, ale celkový počet vražd střelnými zbraněmi zůstává stabilní na úrovni 11 000 až 12 000 ročně.

Ještě znepokojivější je, že zatímco v USA nedošlo k nárůstu počtu vražd v důsledku zranění střelnou zbraní, došlo k nárůstu počtu sebevražd střelnou zbraní – ačkoli k nárůstu celkového počtu sebevražd nedošlo. Nejlepší způsob, jak tyto statistiky interpretovat, je, že ti, kteří by měli tendenci páchat násilí se zbraní, se stávají o něco pravděpodobnějšími, že to udělají jednorázově, a ti, kteří se chtějí zabít, to s větší pravděpodobností udělají s pistolí, ale dostupnost zbraní s celkovými čísly nehýbe.

zdroj: https://listverse.com/2020/06/10/10-crazy-facts-about-guns-in-the-usa/

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejpodivnější závody, jakých se můžete zúčastnit

TOP 10: Nejlepší kryptoměny 2021 podle hodnoty

Total
0
Shares
Související články
komunikace
Read More

Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
Total
0
Share