Hádka ve vztahu: 10 tipů jak zvládnout partnerskou rozepři

Každý z nás to už někdy v životě zažil. A to bez výjimky. Každý se již někdy pohádal se svou partnerkou nebo se svým partnerem. V takových situacích je naprosto stěžejní, jak z této hádky vyjdete, a jak vlastně celá věc dopadne.
hádka
Hádka, no každý to někdy zažil. (foto: 123RF)

5.      Odpouštějte

Naučte se odpouštět. Víme, že se to jednoduše řekne, ale velice složitě provede. Řešení tohoto problému spočívá v uvolnění touhy druhého za něco „trestat“. Hoďte malichernosti za hlavu a nedávejte to tomu druhému prostě „sežrat“. Zbytečně tak vyčerpáte své síly. Věřte, že na druhé straně to váš protějšek ocení a také k vám bude shovívavější, až budete mít „máslo na hlavě“ zase vy.

6.      Poznejte své limity

Přijde vám, že už se vaše hádka dostala do slepého místa, kdy už prostě nemáte ani jeden z vás žádné další argumenty a neustále omíláte jedno a to samé dokola? Tohle je znamení, že už se na to máte prostě „vykašlat“. Řekli jste si, co jste měli na srdci, a teď je na každém z vás, aby si všechny tyhle informace zpracoval. Takže žádné další přilévání do ohně, běžte si třídit myšlenky. Uklidníte se a snáze dojdete ke zdárnému konci.

7.      Hádejte se vždy tváří v tvář

Dnešní doba přeje digitálnímu spojení, to je nadmíru jasné. Proto je strašně jednoduché, když vás něco naštve, okamžitě zvednout mobil a svou polovičku konfrontovat po telefonu, nebo ještě hůře SMSkou. A v tomto případě kolikrát řeknete nebo napíšete to, co byste ani nechtěli, protože jste jednoduše „v ráži“. A hlavně – po zprávě ten druhý těžko odhadne, jak to vlastně myslíte a často dochází k fatálnímu nedorozumění. Takže vždy si nechte veškeré výtky až na osobní konverzaci.

Total
0
Shares
Související články
u porodu
Read More

10x jak být u porodu tou nejlepší oporou

Narození nového člověka je zlomový a magický okamžik nejen pro nastávající maminku. Ovlivní to celé její okolí. Všude se mluví o tom, jak by se žena měla na porod připravit, co by měla dělat, co naopak ne. Pozornost se však ubírá doprovodu. K čemu tam je a co by měl vlastně dělat?
šťastnější
Read More

10 osvědčených způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější

Když naše tělo zaplaví pocit štěstí, cítíme se neskutečně skvěle. Asi každý z nás už to někdy zažil. Štěstí v nás může vyvolat ledasco - dobrá zpráva, chutné jídlo, nový vztah nebo třeba povýšení v práci. Když ale šťastní nejsme, cítíme se pod psa. Proto vám přinášíme 10 způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější.
Total
0
Share