10 přírodních způsobů, jak vyvolat menstruaci

I když k nám ženám tohle období neodmyslitelně patří, nemáme ho zrovna v lásce. Víme sice, že je tento proces důležitý a že má svůj význam, ale kdyby bylo po nás, klidně bychom se bez menstruace obešly.
menstruaci
Jak přirozenou cestou vyvolat opožděnou menstruaci? (foto: 123RF)

8. Snězte papáju

Sníst syrovou papáju je jedním z účinných způsobů, jak vyvolat nebo předjímat menstruační cyklus. Syrová papája pomáhá stimulovat kontrakce, což umožňuje lepší tok krve. Obsah karotenu v papáji spouští hladinu estrogenu, což způsobuje nástup menstruace.

9. Zkuste mrkev

Napadlo by vás, že s přivoláním menstruace může pomoci i obyčejná mrkev? Určitě víte, že mrkev obsahuje karoten. Už ale asi nevíte, že to je enzym, který pomáhá vyvolat menstruaci. Karoten uvolňuje břišní svaly a dilatuje krevní kapiláry kolem dělohy. Vlastně vás připravuje na menstruační cyklus. Mrkev můžete do jídelníčku zařadit v mnoha podobách, určitě to stojí za vyzkoušení.

10. Zacvičte si

Opozdila se vám menstruace? Jasně, čekání na tyhle dny je na houby. Pokud chcete zkusit menstruaci přivolat, pořádně si zacvičte. Mnohým ženám na spuštění měsíčků pomáhá vysoká fyzická aktivita.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 kouzelných nápadů, jak oznámit těhotenství

10 nejčastějších příčin, proč v noci nemůžete spát

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share