10 Nejlepších knižních bestsellerů, které kdy byly napsané

Bohatý člověk nemá velkou televizi, nýbrž velkou knihovnu, říká se. Pokud vás to také táhne více ke knižním papírovým pokladům než ke svítící obrazovce, pak pro vás máme seznam deseti nejlepších a zároveň také nejprodávanějších knih, které kdy byly napsané.
bestseller
Těchto 10 bestsellerů by vám nemělo uniknout! (foto: 123RF)

8. Obraz Doriana Graye 

Jsou knihy, které, i když byly napsané před mnoha lety, stále patří mezi aktuální. Jednou z nich je i „Obraz Doriana Graye”, který napsal jedinečný spisovatel Oscar Wilde, jehož citáty dodnes patří k nejznámějším a nejvíce pravdivým.

Příběh o krásném vzhledu, leč velmi nehezkém charakteru je klasikou, která člověka neomrzí. A jak už bylo zmíněno, jedná se o stále aktuální věc, ve které se možná poznáme nebo někoho poznáme.

9. Hunger Games: aréna smrti

Abychom však v našem seznamu měli i něco krapet novějšího, za zmínku stojí první díl ze série Hunger Games od Suzanne Collins. Úspěšný příběh, který byl také stejně úspěšně zfilmovaný, se řadí ke světovým bestsellerům.

10. Hvězdy nám nepřály

Na poli young adult drží svou vysokou popularitu i kniha Johna Greena „Hvězdy nám nepřály” pojednávající o nemocné dívce a klukovi, který stejně jako ona není zrovna zdráv. Jejich zamilovanost a propletení příběhů vtipnou formou člověku přináší uvědomění, že zdraví je opravdu to nejcennější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

TOP 10: Největší zvířata na světě

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share