Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
komunikace
Problémy v komunikaci? Na všem se dá pracovat. (foto: 123RF)

5. Dobře poslouchejte i naslouchejte

Schopnost naslouchat tomu, co člověk říká, je už sama o sobě dovednost. Pokud toto ovládáte, protistraně porozumíte jasněji s následnou pozitivní reakcí. Zároveň jí vyšlete signál, že vám záleží na tom, co chce povědět.

6. Druhé nepřerušujte

Je velice neslušné, přerušovat druhé, když hovoří. Vy sami jistě nemáte rádi když vám někdo skáče do řeči. Zpomaluje to myšlenkový proces a je to nezdvořilé.

Pokud je přerušení nutné udělat, dotyčné osoby se zeptejte, zda ji můžete pozastavit a předně se omluvte. Cokoli ale poté řeknete by mělo ospravedlnit vaše jednání.

7. Za svými nápady si stůjte

Vždy byste si měli být jistí tím, o čem komunikujete. Navýší to důvěru, kterou u ostatních budete mít a konverzace tím budou plynout volněji.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share