Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
komunikace
Problémy v komunikaci? Na všem se dá pracovat. (foto: 123RF)

8. Od konverzačních témat se neodchylujte

Vždy se co nejvíce snažte držet tématu diskuze. Není potřebné ztrácet čas všech zúčastněných stran a ubírat se k tématům, která s diskuzí zcela nesouvisí. Pokud se od tématu odchýlíte, pointa rozhovoru začne ztrácet smysl.

9. Buďte naklonění zpětné vazbě

Někdy je k dobru být v povzdálí a vyslechnout si zpětnou vazbu ke své osobě. Mějte na paměti, že komunikace je oboustranný proces a tím by měl zůstat. Kdykoli uznáte za vhodné vazbu poskytnout, udělejte to. Stejně tak buďte otevření k tomu, že tak učiní druhá strana.

10. Opakujte, co bylo vyřčeno

Pokud zopakujete, co protistrana pronesla, dáte jí najevo, že jste aktivně poslouchali a danému tématu rozumíte. Společně si tak potvrdíte, že výsledek je myšlený stejně a nemělo by dojít ke zmýlení.

Komunikování je komplexní proces, a to s kýmkoli. A i v této problematice platí, že cvičení dělá mistra.

Dávejte si za cíl složité konverzace nebo konverzace s výše postavenými lidmi, do budoucna vás to může obohatit a posílit. Nebo postačí trénink s příbuznými či přáteli. Řekněte jim o vaší snaze se zlepšovat, jistě vám rádi pomohou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Total
0
Shares
Související články
rekvalifikační kurzy
Read More

Top 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním: Získejte nové dovednosti a otevřete si dveře k úspěšné kariéře

Proměnlivá pracovní krajina vyžaduje neustálé rozvoj a adaptaci. Rekvalifikace se stává stále důležitější, protože nám umožňuje získat nové dovednosti a uplatnit se v rychle se rozvíjejících odvětvích. V tomto článku vám představíme TOP 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním, které vám mohou otevřít dveře k úspěšné kariéře.
Total
0
Share