Bojujete doma s nánosy prachu? Přinášíme 10 tipů, jak se ho zbavit

Šedý povlak na nábytku vůbec nevypadá pěkně. Děti vtipkují, když do prachové vrstvy prsty kreslí obrázky. Vám jde z drobných částeček prachu hlava kolem. S prachem v domácnosti bojujeme snad všichni. Někteří z nás už ale vědí, jak nad ním vyzrát. Chcete to vědět také? Přečtěte si následujících 10 tipů, jak se doma zbavit prachu.
prachu
ilustrační obrázek (foto: depositphotos)

5. Potřebujete záclony a závěsy?

Na oknech vypadají pěkně, místnost s nimi získá na větší intimitě. Jenže záclony i závěsy zachytávají prach. Určitě to znáte, když trhnete záclonou a kolem hlavy se vám začnou snášet drobné částečky prachu. Pokud chcete prach u vás doma eliminovat, pak popřemýšlejte, jestli potřebujete záclony a závěsy. Jde to i bez nich.

6. Čistěte žaluzie

Jak často čistíte žaluzie na oknech? Mnoho lidí k tomuto nepříliš oblíbenému úkolu přistupuje až v momentě, kdy se rozhodnou umýt okna. Jenže taková frekvence (nejčastěji 2x do roka) bohužel nestačí. Na žaluziích se zdržuje prach, který se poté víří do místnosti. Je proto potřeba žaluzie častěji čistit.

7. Eliminujte nepořádek u vás doma

Nechceme říci, že doma máte bordel. Jistě se ale u vás najdou věci, které zbytečně zabírají místo a ujímají se tzv. role lapače prachu. Jsou to všechny ty dekorace, třicet dekoračních polštářků na gauči v obýváku, hromada plyšových hraček v dětském pokoji, s nimiž si nikdo nehraje a podobně. Zbavte se nepořádku, který je tu navíc a uvidíte, že se u vás doma nebude tolik prášit.

Total
0
Shares
Související články
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
ložnici
Read More

Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
Total
0
Share