Narcista vám ukradne osobnost. 10 tipů jak s ním zacházet

Lidé mají tendenci používat slovo narcista pro popis člověka, který je zahleděný do sebe, je sebestředný a postrádá empatii.
narcista
Narcista je nejlepší, nejkrásnější a nejúžasnější. A těžko ho přesvědčíte o opaku. (foto: 123RF)

5.      Nenechte se ukolébat sliby

Narcisté vynikají v hlásání slibů. S jejich dodržením už to je pak ale jiná záležitost. Konfrontujte je, ať pocítí zodpovědnost. Řekněte, jak se všichni na výsledek těšíte. A hlavně nedělejte nikdy nic místo nich. Jen ať vědí, co znamená nést odpovědnost a následky.

6.      chyba není ve vás

Pokud se narcistům něco nevydaří, mají tendenci svalovat vinu na druhé a hledat v nich příčinu svého neúspěchu. To ale nesmíte nikdy akceptovat. Vzpomeňte si na své hranice a ty dodržujte.

7.      předstírejte zájem

Ano, můžete si říct, že takovému člověku se prostě vyhnete obloukem. Bohužel ne vždy to je možné, někdy jím může být například váš nadřízený. V těchto případech je nejrozumnější předstírat zaujatost nebo vyloženě fascinaci danou problematikou. Nemusíte s nimi souhlasit či nesouhlasit, stačí projevit zájem.

Total
0
Shares
Související články
iq
Read More

TOP 10: Země s nejvyšším průměrem IQ. Nejvíc to pálí Asiatům

Inteligence národů se rok od roku mění, o čemž svědčí také průzkum, který se provádí každé tři roky, aby se zjistilo, jak na tom lidstvo skutečně je. Ačkoliv se zdá, že ty největší státy musí mít spoustu inteligentních obyvatel, opak je často pravdou. Možná budete překvapeni, jaké země se umístily v první desítce s nejvyšším IQ.
Total
0
Share