Narcista vám ukradne osobnost. 10 tipů jak s ním zacházet

Lidé mají tendenci používat slovo narcista pro popis člověka, který je zahleděný do sebe, je sebestředný a postrádá empatii.
narcista
Narcista je nejlepší, nejkrásnější a nejúžasnější. A těžko ho přesvědčíte o opaku. (foto: 123RF)

8.      Rozpoznejte dobu, kdy je vhodné odejít

Narcisté jsou zdatní mistři klamu a manipulátoři. Své taktiky používají pro ovládání svých vztahů nebo k jejich udržení, pokud se druhá strana rozhodne z nich odejít.

Jestliže se cítíte zmatení a nedokážete si situaci vysvětlit, je třeba zvážit odchod. Nemá cenu ztrácet své hodnoty a zůstávat někde, kde nejsou uspokojeny vaše potřeby. Jejich zneužívání může mít závažné dopady na lidskou psychiku a někdy jsou následky tragické.

9.      Včas rozpoznejte, kdy je potřebné vyhledat pomoc

Jejich zneužívání může být nenápadné, někdy až nerozpoznatelné. Vymanit se z jejich pasti tak bývá velice obtížné. Pokud jste na pochybách, nestyďte se vyhledat odborníka a svěřit se mu.

10. Vyhýbejte se jejich kritice

Ano, v životě je důležité umět snést kritiku, ale v případě narcistů je dobré se mít na pozoru. Narcisté kritiku na svou osobu nezvládají vůbec. Spíše než kritizovat, dejte jim pár rad.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Total
0
Shares
Související články
zbraních
Read More

10 šílených faktů o zbraních v USA

V Americe dává druhý dodatek ústavy lidem právo držet a nosit zbraň a mnozí toto právo považují za zcela posvátné. Dokonce i ti, kteří se domnívají, že je třeba většího omezení, by vás pravděpodobně považovali za vyvrhela, kdybyste navrhovali, že by všechny střelné zbraně měly být úplně zakázané, a možná byste dokonce ještě nějakou vlastnili pro sebeobranu.
Total
0
Share