TOP 10: Nejkrásnější jezera v Česku, nejen na koupání

Přemýšlíte, kam k vodě v teplé slunné dny? Potom zapomeňte na přeplněné a předražené aquaparky, a vyrazte na přírodní koupaliště. Neuvěříte, kolik je v České republice krásných jezer, přehrad, rybníků nebo vápenek.
jezera
Jaká jsou nejkrásnější jezera v České republice? (foto: 123RF)

8. Prášilské jezero

Další ledovcové jezero na Šumavě, které je součástí 1. zóny Šumavské horské rezervace. Hned nad ním se tyčí hora Poledník, která v místě nabízí velmi malebný výhled, a navštívit můžete také stejnojmennou rozhlednu, která byla v roce 1998 zpřístupněná veřejnosti. Prášilské jezero obklopuje mohutná žulová stěna – a k této lokalitě se dostanete po červené turistické stezce z obce Prášily.

9. Milada

Jezero Milada je vlastně přehradní nádrž, která se nachází v Ústí nad Labem v České republice. Jakmile toto místo navštívíte, budete pozitivně překvapeni krásným okolím tohoto umělého jezera a o průzračnosti vody ani nemluvě. Ještě před několika lety byla voda dokonce považovaná za pitnou.

Milada
Pohled na jezero Milada z nedaleké rozhledny. (foto: 123RF)

Můžete zde snadno strávit celý den, přičemž je možné se oddávat různým aktivitám, jako je jízda na kajaku, paddleboardu, plavání, opalování nebo kempování. V této oblasti se nachází také mnoho barů.

10. Jezero Lhota

Z pražských písečných jezer je Lhota pravděpodobně nejoblíbenější. Vzniklo v 60. letech původně jako pískovna – a někdy v 80. letech se změnilo v jezero. Písečné dno umožňuje příjemné koupání, při němž se vám nohy boří do jezerního bahna. Na pláži je také mnoho stánků s nápoji, kde se můžete občerstvit. Lhota je od Prahy vzdálená asi 40 minut jízdy autem – a jakmile se tam jednou dostanete, určitě si výlet užijete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Vlivní lidé, kteří nikdy nežili

TOP 10 Důvody, proč pít pivo

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share