TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

Přemýšlíte nad tím, co si pustíte během volného večera? Pokud se vám nechtějí číst titulky, budou sázkou na jistotu tradiční české filmy. I kdyby si člověk řekl, že česká kinematografie v posledních letech nepředvádí zrovna výjimečné snímky, existují takové filmy, které se zapsaly do paměti a na které se člověk může dívat prakticky pořád a pořád dokola.
české filmy
Jaké české filmy se navždy otiskly do historie naší kinematografie? (foto: unsplash/Noom Peerapong)

5. Slunce, seno, jahody 

Režisér Zdeněk Troška má na svém kontě skutečně skvělé pohádky, ale kromě toho i pár povedených komedií. I když nad novějšími bychom mohli polemizovat, nad snímkem Slunce, seno, jahody se bavíme dodnes.  

Vůbec první díl trilogie patří ke stále sledovaným a oblíbeným filmům a samotné Hoštice, kde se příběh odehrává, jsou taktéž velmi navštěvovaným místem.

Co se tam tak vystavuješ?!

6. Císařův pekař – pekařův císař 

Stejně tak snímky s Janem Werichem v hlavní roli patří k něčemu, co zkrátka a dobře nestárne. A filmová pohádka „Císařův pekař – pekařův císař” patří k nim. Film, respektive dvoj film nás zavede do dob císaře Rudolfa II. Do světa alchymie, legend a také mocného Golema, kolem kterého dodnes putují nejrůznější pověsti a mýty. 

Ukázka z filmu Císařův pekař.

7. S tebou mě baví svět 

Nejen typická zimní komedie, ale nestárnoucí podívaná, která nám opět zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Jedinečné hlášky, které se nám do hlavy vryly stejně jako hlášky z Pelíšků nás pravděpodobně budou provázet až do konce našich dní, nemyslíte? 

trailer k filmu S tebou mě baví svět
Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share