TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

Přemýšlíte nad tím, co si pustíte během volného večera? Pokud se vám nechtějí číst titulky, budou sázkou na jistotu tradiční české filmy. I kdyby si člověk řekl, že česká kinematografie v posledních letech nepředvádí zrovna výjimečné snímky, existují takové filmy, které se zapsaly do paměti a na které se člověk může dívat prakticky pořád a pořád dokola.
české filmy
Jaké české filmy se navždy otiskly do historie naší kinematografie? (foto: unsplash/Noom Peerapong)

8. Nabarvené ptáče 

Abychom však zmínili i něco z posledních let, nesmíme zapomenout na poměrně dlouhý a prakticky beze slovný film „Nabarvené ptáče”, který se dokonce ucházel i o Oscary. Jedná se o vynikající dílo na základě knižní předlohy, které dostalo svět do kolen. Dokonce se o filmu nějakou dobu říkalo, že na jeho celé zhlédnutí má žaludek skutečně jen málokdo. Nejvíce zasaženi příběhem byli rodiče dětí.

trailer k filmu Nabarvené ptáče

9. Klec 

Není to tak dávno, co Česká televize odvysílala film v čele s Jiřinou Bohdalovou – Klec. Snímek pojednávající o naivitě seniorů je po dlouhé roky velmi aktuální svým tématem a má být upozorněním prakticky všech lidí v důchodovém věku před nebezpečím podomních zlodějů.

trailer k filmu Klec

10. Spalovač mrtvol 

Nejlepší české filmy ukončíme černobílým snímkem, kde hlavní roli ztvárnil Rudolf Hrušínský. Psychologická groteska „Spalovač mrtvol” nás zavádí do míst posledního rozloučení a je plná až hororové atmosféry. Co vás však naprosto odzbrojí jsou herecké výkony a samotná hudba doprovázející děj filmu, který se natáčel v prostorách pardubického krematoria.

trailer k filmu Spalovač mrtvol

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 luxusních míst, kam se dostanou jen boháči

TOP 10: Nejdražší filmové projekty z dílny netflix

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share