TOP 10: Úžasná fakta, co ukrývají pyramidy v Gíze

Egyptské pyramidy právoplatně obsazují jednu z příček Sedmi divů světa a zároveň jsou jedinými pozoruhodnostmi z těchto divů, které se dochovaly až do dnešního dne. Současně patří také mezi nejslavnější památky z historie, co jsou hojně navštěvované a obdivované.
pyramidy
Pyramidy v Gíze dodnes berou přihlížejícím dech. (foto: 123RF)

8. OBŘÍ HROBKY

Staří Egypťané své vládce pohřbívali s jejich osobními věcmi, od předmětů jejich každodenní potřeby až po ty nejdražší, co vlastnili, jako například šperky. Egypťané věřili, že panovníci ve svém posmrtném životě naleznou jejich upotřebení.

9. Pokus o zničení

Co pravděpodobně mnozí lidé ani netuší, pyramidy ve 12. století zažily pokus o jejich zničení. Al-Azíz, kurdský panovník a druhý ajjúbovský egyptský sultán se je snažil srovnat se zemí, nicméně marně. Snahu brzy vzdal, jelikož si uvědomil, že nemá šanci. Bohužel Menkauerova pyramida těmito jeho pokusy utržila ránu na své severní straně.

Bližší pohled na pyramidy v Gíze.

10. Souhvězdí Orion

Všechny tři pyramidy jsou přesně zarovnané se souhvězdím Orion, což byl i pravděpodobně záměr. Egypťané hvězdy Orionu spojovali s Osirisem, což byl bůh znovuzrození a posmrtného života.

Už jste viděli pyramidy naživo?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

TOP 10: Nejkrásnější jezera v Česku, nejen na koupání

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share