Rostlinné mléko: 10 alternativ, které si zamilujete

Stále více lidí přichází na to, že kravské mléko ke svému životu nepotřebují. Některým nechutná, další mají problémy s laktózou nebo jim leží na srdci mlékárenský průmysl a jiní poukazují na jeho zbytečnost, pokud jde o naše zdraví. Patříte-li k některé z těchto skupin obyvatelstva, zkuste klasické mléko nahradit.
rostlinné mléko
Rostlinné mléko využijete při vaření, skvěle chutná i jen tak samotné ve sklenici, a má mnoho zdravotních benefitů. (foto: 123RF)

5. Konopné mléko

Rostlinné mléko šetrné k alergenům neobsahuje lepek, sóju a ořechy, takže je ideální pro osoby s potravinovou citlivostí. Stejně jako ovesné mléko je také obohacené o vitamíny a minerály, jako je vitamín B12, vápník a vitamín D. 

6. Rýžové mléko

Rýžové mléko má řídkou konzistenci, díky čemuž je ideální pro mixování smoothies nebo ředění ranch dresinků bez mléka. Je to solidní alternativa šetrná k alergenům, a také s nízkým obsahem tuku. Rýžové mléko přirozeně obsahuje dobré množství vitamínů B a vydatnou dávku antioxidantů, jako je mangan a selen. 

7. Špaldové mléko

Špaldové mléko jako příbuzný pšenice obsahuje lepek, proto není vhodné pro nikoho s celiakií nebo intolerancí lepku. Jelikož má špaldové mléko i bez přidaného cukru poměrně sladkou chuť, hodí se zejména do sladkých jídel a lze jej použít jako přírodní sladidlo například do kávy.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share