10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
sebevědomí
Zdravé sebevědomí je brána k úspěchu a spokojenému životu. (foto: 123RF)

8. Nebojte se požádat o pomoc

Není vůbec nic špatného na tom, když vyhledáte pomoc odborníka. Divili byste se, jaké věci z vás dokáží tzv. vypadnout před nezaujatou stranou. Odborník může odhalit mnohem hlubší příčiny daného problému nízkého sebevědomí.

9. Pomáhejte ostatním

Když budete ostatním nápomocní a budete se k nim chovat hezky, budete mít tendenci toto celé provádět i sobě. To, co ze sebe vydáte, se vám jednou vrátí.

10. Neřešte, co si myslí druzí

Žijte svůj život tak, jak vy chcete. Ne tak, jak si myslíte, že ostatní chtějí, abyste žili. Uzpůsobte si život dle toho, co vás baví a co je pro vás přínosné, nevěnujte pozornost tomu, co by na to mohlo říct okolí nebo co si budou myslet. Zdravá sebedůvěra je klíčovým aspektem ke spokojenému a vyváženému životu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 pozitivních účinků běhání

Hádka ve vztahu: 10 tipů jak zvládnout partnerskou rozepři

Total
0
Shares
Související články
stárnutí
Read More

10 tipů pro zdravé stárnutí. S námi to zvládnete

Už naši předkové se zabývali dlouhověkostí a věčným životem. Každý tu chceme být co nejdéle. Ale to nám nestačí. Každý chceme zůstat věčně mladý a krásný. Proto ročně investujeme nemalé peníze do všeho, co nám tyto zaručené výsledky slibuje a něco jako stárnutí je pro nás sprosté slovo.
Total
0
Share