TOP 10 Druhy ovoce, které nejspíš neznáte

1 Čokoládové ovoce (Diospyros digyna)

Strom je velký přes 20 metrů, domovinou je mu Kolumbie a Mexiko. Je známý jako pudingový strom. Plody jsou zelené, ve tvaru malého jablka. Když však dozrávají, tak se zmenšují a dostávají krásně nahnědou barvu a uvnitř mají chuť podobnou právě čokoládovému pudingu. Ovoce se jí čerstvé, často se jím nahrazuje čokoláda. Velkou výhodou pro nás pro všechny je fakt, že obsahuje málo tuku a ještě k tomu má vysoký obsah vápníku, fosforu, vitamínu C a železa – jedno ovoce obsahuje asi 4x více vitamínu C, než pomeranč..

 

Tak jsme jste si mohli prohlédnout nějaké nové druhy ovoce. Myslím, že některé určitě stojí za to ochutnat. Bohužel, zda jsou k sehnání někde v ČR jsem se nedíval. Na pěstování se určitě dají semena najít, ovšem zda jsou k dispozici přímo plody, to si netroufám odhadnout, ale řekl bych, že spíše ne. Některé z výše uvedených totiž „nemají rády“ cestování a hodně se kazí, takže se vyváží jen velice málo.

 

 Zdroje: Listsverse, Wikipedia

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share