TOP 10 Filmy, které byly inspirací pro skutečné zločiny

8 Město (The Town)

mesto-film

Kriminální drama Bena Afflecka Město, které bylo mimo jiné nominované i na Oscara, vypráví příběh muže chyceného někde mezi „povinnostmi“ člena gangu bankovních lupičů a románkem, který má se svědkyní jedné z jejich loupeží.

Nejplodnějšími napodobiteli těchto filmových zločinců byla skupina mužů z New Yorku, kterým se úspěšně podařilo spáchat 62 loupeží, při nichž ukradli více než 217 000 dolarů. Muži při svých loupežích používali techniky právě z tohoto filmu, jako například odpojení zdroje energie cílového objektu, aby zaměstnanci nemohli zavolat pomoc; nošení čelovek, aby viděli ve tmě nebo třeba použití bělidla pro zamaskování stop DNA. Po dopadení policií přiznali, že byli inspirováni právě tímto snímkem. Další 2 loupeže, pro které byl film Město inspirací, se odehrály v Nebrasce a Illionois – obě zahrnovaly skupinu mužů v maskách a jeptišských hábitech – velmi podobným těm z filmu.

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Hlášky rodičů

Naši rodiče jsou osobami, které nás vedou k tomu, abychom se stali nejlepšími, nejsilnějšími, nejchytřejšími, nejhodnějšími a ještě…
Total
0
Share