TOP 10 Nejkrásnější české hrady

8 Kokořín

hrad Kokořín

Hrad se vypíná v pískovcových skalách kokořínského dolu, 10 kilometrů od Mělníka. Původní stavba hradu vznikla během 13. století. V průběhu doby se však hrad měnil v zříceninu a k záchraně došlo až na začátku 20. století, kdy došlo ke stavebním úpravám. Dominantu tvoří 38 metrů vysoká věž. Hrad nabízí dvě prohlídkové trasy. Návštěvníci si mohou prohlédnout starý palác, ochozy a především hradní věž. Hrad zajímal mnoho umělců, například malíře Antonína Mánesa nebo Josefa Navrátila. Hrad navštívil i K. H. Mácha, který zde stvořil dílo Cikáni. Okolí hradu je velmi přitažlivé, tvoří jej zejména sklaní útvary, divoká kaňonovitá údolí a historické památky. Celá tato oblast se nazývá Chráněná krajinná oblast Kokořínsko.

Total
0
Shares
Související články
repliky
Read More

TOP 10: Nejpovedenější repliky slavných památek

Tento článek nadchne každého turistu, který rád cestuje po zemích a sbírá fotky do svých alb. Právě takovýto člověk ocení, když si bude moct vyfotit slavnou Šikmou věž netradičně několik kilometrů od Chicaga nebo dokonalou verzi Sochy svobody v Japonsku. Právě v tomto článku poznáte nejpovedenější repliky slavných památek, které kdy byly vytvořené. Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé napodobeniny k nerozeznání od originálu.
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share