TOP 10: Nejlepší kryptoměny 2021 podle hodnoty

5. XRP / Ripple (XRP)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

XRP / Ripple market cap: 53,7 miliard dolarů

Hodnota XRP: 1,15 USD

Příběh XRP / Ripple: Proslulí XRP je, že je to nejrychlejší digitální aktivum, které umožňuje globální platby téměř v reálném čase kdekoli na světě. Někteří poskytovatelé plateb proto používají XRP k rozšíření svého dosahu, snížení devizových nákladů a rychlejšímu vypořádání plateb. 

XRP zahájila v roce 2012 trojice vývojářů, kteří poté vytvořili soukromou společnost s názvem OpenCoin, nyní Ripple Labs, a darovali jí 80 miliard XRP. Díky tomu je XRP jedinečný – je to v zásadě zisková platforma, na rozdíl od téměř všech ostatních krypto projektů na světě. 

Kupující pozor: koncem roku 2020 podala Komise pro cenné papíry a burzu USA žalobu na Ripple a její dva spoluzakladatele a tvrdila, že prostřednictvím neregistrované a probíhající nabídky cenných papírů v digitálním vlastnictví (aka XRP) získala více než 1,3 miliardy USD. Soudní spor je stále nevyřešený.

Historie výkonu XRP: Kromě výkyvů špičky v prosinci 2017 – lednu 2018 XRP neprasklo hranici 0,60 USD až do roku 2020. Během dubna a května však silně rostlo a od dnešního dne (20. května) se obchodovalo za 1,15 USD .

Jak nakupovat XRP: Nejjednodušší způsob nákupu XRP je na jedné z velkých kryptoměn, jako jsou Coinbase, Binance nebo Kraken.

6. Cardano (ADA)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

Cardano market cap: 53,4 miliard dolarů

Hodnota Cardano: 1,66 USD

Příběh Cardano: Cardano , založené v roce 2017, je dalším uchazečem podobným ethereu o nejlepší korunu kryptoměny: blockchainovou platformu, která podporuje aplikace, systémy a případy použití v reálném podnikání. Je to slibná technologie, ale stejně jako všechny ostatní má hodně co dohánět s Ethereem z hlediska velikosti sítě. 

Co dělá Cardano jedinečným, je to, že je to první blockchainová platforma, která se vyvinula z vědecké filozofie a přístupu založeného na výzkumu. Vývojový tým se skládá z velkého globálního kolektivu odborných inženýrů a výzkumných pracovníků a platforma byla vybudována prostřednictvím vzájemně recenzovaného výzkumu.

Historie výkonu Cardano: Cardano od svého založení v roce 2017 až do začátku roku 2021 cestovalo kolem 0,10 USD, kdy vyskočilo na více než dolar a nedávno se obchodovalo kolem 2 USD. Společnost Cardano překonala nedávné problémy s kryptotrhem lépe než většina ostatních, protože byla jednou z ekologicky šetrnějších možností kryptoměny , ale včera (19. května) utrpěla velký pokles a nyní je zpět na 1,66 USD.

Jak koupit Cardano: Cardano lze zakoupit na burzách Coinbase, Binance, Kraken a na mnoha dalších krypto burzách.

7. Dogecoin (DOGE)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

Dogecoin market cap: 46,7 miliard USD

Hodnota dogecoinu: 0,35 USD

Příběh o dogecoinu: Dogecoin se účtuje jako „zábavná a přátelská internetová měna“. Zahájeny v roce 2013 vývojáři softwaru Billy Markusem a Jacksonem Palmerem jako satira bitcoinů a explodující popularita kryptoměn, je to v zásadě bitcoinový klon s roztomilým psím memem pro maskota. 

Dogecoin nemá skutečné využití (ačkoli ho někteří lidé používají k poskytování malých tipů na sociálních médiích), ale vyvinul rostoucí fanouškovskou základnu, která zvýšila cenu dogecoinu z méně než penny před několika měsíci na zhruba 0,50 $ dnes, což z něj dělá jeden nejlepších interpretů kryptoměny podle tržního stropu, pokud nic jiného. Dogecoin také zahájil takzvaný „memecoinový“ prostor. Pokud hledáte další velký memecoin, může to být SafeMoon, který byl spuštěn v březnu 2021 a má již více než milion uživatelů. SafeMoon vybízí investory, aby nakupovali a drželi, a to tak, že každému, kdo prodává své tokeny, ukládá 10% poplatek.

Historie výkonu dogecoinu: Na začátku roku 2021 dogecoin poprvé překročil hranici 0,05 USD, poté se v dubnu vydal na Měsíc a nedávno se obchodoval na historickém maximu 0,70 USD. Po vystoupení Elona Muska na Saturday Night Live klesla pod 0,45 $ , poté se mírně vzchopila, znovu se vrhla a pak skočila zpět. Byla to docela jízda. V současné době je kolem 0,35 $, ale kdo ví, kde to bude zítra…

Jak nakupovat dogecoiny: Dogecoiny si můžete koupit na Robinhood a na mnoha hlavních krypto burzách, jako jsou Binance a Kraken, ale na Coinbase nejsou k dispozici.

8. Polkadot (DOT)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

Polkadot market cap: 26,1 miliard $

Hodnota Polkadot: 27,6 USD

Příběh Polkadot: Mnoho špičkových projektů v oblasti kryptoměny má vysoké cíle, ale Polkadot je jedním z nejvznešenějších: „umožnit zcela decentralizovaný web, kde mají uživatelé kontrolu.“ Polkadot, který byl spuštěn v roce 2020, je stěžejním projektem švýcarské nadace Web3. Pokud Web 1.0 byl obchod a Web 2.0 byl sociální, považujte Web3 za decentralizaci. Technologie Polkadot spojuje různé blockchainy, což jim umožňuje vyměňovat si informace a transakce a bezproblémově spolupracovat.

Historie výkonu Polkadot: Tato kryptoměna se obchodovala přibližně na niklu až do konce roku 2020, kdy vzlétla (zastavte nás, pokud jste ji již slyšeli) a nedávno se obchodovala kolem 41 $. Velký pokles za posledních 24 hodin však zaznamenal pokles zpět na přibližně 27 $.

Jak koupit Polkadot: Nakupujte Polkadot na hlavních kryptoburzách, jako jsou Coinbase, Binance a Kraken.

9. Internetový počítač (ICP)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

Internet Computer market cap: 23,8 miliard USD

Internetová počítačová hodnota: 186 USD

Příběh Internetového počítače: Internetový počítač byl oficiálně spuštěn teprve 10. května 2021, ale okamžitě skočil do seznamu 10 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace. A to není překvapení, protože internetový počítač, nebo ICP, je velký problém. Podle CoinMarketCap je to „první blockchain na světě, který běží webovou rychlostí s neomezenou kapacitou“ a také „třetí hlavní blockchainová inovace vedle Bitcoinů a Etherea“.

Bold tvrdí, ale ICP – který vytvořil technologický startup Dfinity – je ambiciózní projekt, který neusiluje o nic menšího než znovuobjevení internetu . Při jeho spuštění bylo vydáno přibližně 469 milionů tokenů ICP, z nichž se očekává, že v oběhu bude přibližně 26%.

Historie výkonu internetového počítače: ICP si užil hvězdného uvedení na otevřený trh, kdy vyskočil z 0 na 488 $ za den. Poté prudce poklesl a v současné době je kolem 185 $.

Jak koupit internetový počítač: ICP je již k dispozici na Coinbase a očekává se, že brzy přijde na Binance a další krypto burzy.

10. Bitcoinová hotovost (BCH)

(Obrazový kredit: Shutterstock)

Bitcoin Cash market cap: 14,8 miliardy $

Hodnota bitcoinu v hotovosti: 783 USD

Příběh bitcoinové hotovosti: Nenechte se zmást jménem, ​​protože bitcoinová hotovost je úplně jiná kryptoměna než bitcoiny. To znamená, že vděčí za svou existenci vedoucímu postavení na trhu v tom, že byla vytvořena skupinou vývojářů se záměrem snížit náklady na bitcoinové transakce. Další rozdělení pak vedlo k vytvoření  Bitcoin SV .

Historie výkonu bitcoinové hotovosti: Bitcoinová hotovost má co do činění s bitcoiny, pokud jde o velikost její sítě. Poté, co v roce 2018 dosáhl maxima téměř 4 000 USD, pak značně poklesl a na příštích pár let se usadil na přibližně 300–400 USD. Velký skok v posledních týdnech viděl, že se vyšplhal zpět na více než 1 500 $, ale od té doby neustále klesá a dnes prudce poklesl na současnou hodnotu kolem 780 $.

Jak nakupovat bitcoinové peníze: Bitcoinové peníze si můžete koupit na hlavních kryptoburzách, jako jsou Coinbase, Binance a Kraken.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share