TOP 10 Nejlepší vánoční filmy

5 Sám doma

Rodinný/Komedie
USA,1990,98 min
Režie: Chris Columbus

Film, který v roce 1990 proslavil herce Macaulaye Culkina, jež ztvárnil hlavní roli malého kluka Kevina, kterého rodiče na Vánoce zapomněli doma. Sám doma se u nás pomalu, ale jistě stal vánoční klasikou. Pokud tedy hledáte nenáročnou vánoční komedii, je tento snímek právě pro vás.

4 Veselé Vánoce, Mr. Bean

Komedie / Krátkometrážní
Velká Británie, 1992, 25 min
Režie: John Birkin

Kdo by neznal Mr. Beana v podáního bláznivého Rowana Atkinsona? V tomto vánočním díle, rozděleným do 4 epizod, uvidíme Mr. Beana jak nakupuje na Vánoce, jak navštíví vánoční trhy a jak se popere s přípravou Vánoc u sebe doma.

3 Vánoční prázdniny

Komedie
USA, 1989, 93 min
Režie: Jeremiah S. Chechik

Výborná rodinná komedie, ve které se hlava rodiny Clark rozhodne udělat vánoce takové, jak po nich už dlouho touží. Zbytek rodiny z toho není zrovna nadšený, ale snaží se tatínkovi pomáhat. Nic se ovšem nedaří tak jak by mělo.

2 Život je krásný

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický
USA, 1946, 130 min
Režie: Frank Capra

Život je krásný je další filmová klasika, natočená již roku 1946, ve které se nám v hlavní roli představí muž jménem George Bailey, který momentálně prožívá velmi těžké období. Myslí si, že by se svět měl bez něho lépe a rozhodne se ukončit svůj život. Protože se za něj ale mnoho lidí modlí, nebeské síly je vyslyší a pošlou na Zem pomocníka jménem Clarence, který mu v tom má zabránit a dát vše do pořádku.

1 Láska nebeská

Komedie/Drama/Romantický
Velká Británie/USA,2003,130 min
Režie: Richard Curtis

Tato romantická komedie, která si u nás vysloužila první příčku, nás zavede do vánočního Londýna. Zde se odehraje milostný příběh, který je složen z 10 různých romantických historek. Film je plný jemného humoru a britských hvězd, které svou roli v tomto filmu zvládli opravdu na jedničku.


Redakce TOP10list.cz Vám přeje šťastné a veselé Vánoce a příjemné prožití vánočních svátků.

Pokud by jste náš žebříček doplnili ještě o další vánoční snímky, neváhejte se vyjádřit v komentářích!

Polární Expres je další skvělý film na Vánoce.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share