5 Sám doma

Rodinný/Komedie
USA,1990,98 min
Režie: Chris Columbus

Film, který v roce 1990 proslavil herce Macaulaye Culkina, jež ztvárnil hlavní roli malého kluka Kevina, kterého rodiče na Vánoce zapomněli doma. Sám doma se u nás pomalu, ale jistě stal vánoční klasikou. Pokud tedy hledáte nenáročnou vánoční komedii, je tento snímek právě pro vás.

4 Veselé Vánoce, Mr. Bean

Komedie / Krátkometrážní
Velká Británie, 1992, 25 min
Režie: John Birkin

Kdo by neznal Mr. Beana v podáního bláznivého Rowana Atkinsona? V tomto vánočním díle, rozděleným do 4 epizod, uvidíme Mr. Beana jak nakupuje na Vánoce, jak navštíví vánoční trhy a jak se popere s přípravou Vánoc u sebe doma.

3 Vánoční prázdniny

Komedie
USA, 1989, 93 min
Režie: Jeremiah S. Chechik

Výborná rodinná komedie, ve které se hlava rodiny Clark rozhodne udělat vánoce takové, jak po nich už dlouho touží. Zbytek rodiny z toho není zrovna nadšený, ale snaží se tatínkovi pomáhat. Nic se ovšem nedaří tak jak by mělo.

2 Život je krásný

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický
USA, 1946, 130 min
Režie: Frank Capra

Život je krásný je další filmová klasika, natočená již roku 1946, ve které se nám v hlavní roli představí muž jménem George Bailey, který momentálně prožívá velmi těžké období. Myslí si, že by se svět měl bez něho lépe a rozhodne se ukončit svůj život. Protože se za něj ale mnoho lidí modlí, nebeské síly je vyslyší a pošlou na Zem pomocníka jménem Clarence, který mu v tom má zabránit a dát vše do pořádku.

1 Láska nebeská

Komedie/Drama/Romantický
Velká Británie/USA,2003,130 min
Režie: Richard Curtis

Tato romantická komedie, která si u nás vysloužila první příčku, nás zavede do vánočního Londýna. Zde se odehraje milostný příběh, který je složen z 10 různých romantických historek. Film je plný jemného humoru a britských hvězd, které svou roli v tomto filmu zvládli opravdu na jedničku.


Redakce TOP10list.cz Vám přeje šťastné a veselé Vánoce a příjemné prožití vánočních svátků.

Pokud by jste náš žebříček doplnili ještě o další vánoční snímky, neváhejte se vyjádřit v komentářích!

Polární Expres je další skvělý film na Vánoce.

Loading Facebook Comments ...

3 COMMENTS

 1. hezký článek a celkově chválím i webovky, jsou vydařené..
  Jen bych se ráda vyjádřila k tomuto žebříčku ze statistického hlediska, doufám, že to nebude vadit 🙂 Koukla jsem na hodnocení všech těchto filmů na stránce http://www.csfd.cz a rozhodla jsem se seřadit je podle toho, jak vysokého procentuálního hodnocení dosáhly..

  1. Veselé Vánoce, Mr. Bean
  96%

  2.-3. Láska nebeská
  87%

  2.-3. Život je krásný
  87%

  4.-5. Ukradené Vánoce Tima Burtona
  86%
  Já osobně bych tento film dala rozhodně na 1. místo 🙂

  4.-5. Sám doma
  86%

  6.-7. Vánoční prázdniny
  84%

  6.-7. Zázrak v New Yorku
  84%

  8. Vánoční příběh
  76%

  9. Vánoční koleda
  73%

  10. Grinch
  55%
  I když Grinche bych sem nevolila vůbec, nemám ho ráda a má i nízké hodnocení.. Bohužel ale místo něj nemůžu nic moc doporučit, protože mě vánoční filmy příliš neberou 🙂 Snad jen ten Mrazík, který sice není o Vánocích, ale zima jako zima, ne? :))

  To je ode mě vše.. Snad si to nebudete brát zle 🙂 Těším se na další články..

  • Ahoj Krissty, určitě si to neberem zle. 😉 Naopak děkujem za tuto reakci a zajímavé seřazení na základě hodnocení na CSFD. :-)) A o Mrazíkovi jsme také nejdříve přemýšleli, ale nakonec jsme se ho rozhodli do žebříčku nezařadit právě z toho důvodu jak píšeš, není O Vánocích. 🙂

Comments are closed.