TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
nejlepších sportovců
Tenis, fotbal, hokej, box… kdo je jednička svého oboru? (foto: 123RF)

8. ROGER FEDERER

Od fotbalu k tenisu. Roger Federer je bezesporu jedním z nejlepších tenistů vůbec a také se řadí k nejlepším sportovcům obecně. Jeho aktuální skóre? Výhra rekordních dvaceti grandslamových titulů. Celkově si zahrál, opět rekordních, 32 grandslamových finále.

To nejlepší ze hry tenisového génia.

9. LEBRON JAMES

Pojďme se vrátit zpátky k basketu, protože zde stojí za zmínku ještě jedna osobnost, a tou je LeBron James. Rovnou osmkrát v řadě si zahrál finále NBA a získal čtyři tituly i stejný počet ocenění za nejlepšího hráče závěrečných bojů. A k tomu všemu mu musíme připočíst ještě dvě olympijská zlata. A to je slušná sbírka trofejí.

Highlighty LeBrona Jamese.

10. LIONEL MESSI

Paradoxně nad Cristianem Ronaldem se nachází jeho věčný sok Lionel Messi. Dalo by se ale říct, že se jmenovaným sportovcem jsou na stejné úrovni, oba dva září jak v Lize mistrů, tak v počtu svých trofejí.

fotbalista
Lionel Messi, věčný rival Cristiana Ronalda. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: nejlépe placené filmové hvězdy roku 2021

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share