TOP 10: Optické iluze aneb nevěřte všemu, co vidíte

Optická iluze dokáže naše oči pořádně oklamat, přičemž hravě zvládne potrápit i naše mozkové závity. V každém případě je to ale něco, co nás prostě baví, a právě proto jsme pro vás připravili desítku vymakaných optických iluzí, kde hlavní roli hrají zejména obličeje.
iluze
Podívejte se s námi na obrázky, ze kterých se vám zamotá hlava! (foto: depositphotos)

5. Tvář nebo čtyři muži?

Podobně ztvárněný je i následující obrázek, který v mnohých z nás evokuje umění, ovšem ne ledajaké. I na tomto obrázku totiž můžete spatřit hned dvě situace. Tak trochu odevzdanou i mírně vážnou podobiznu člověka, stejně tak sněm čtyř mužů, z nichž jeden (ten s největším kloboukem) si něco pročítá u stolu.

iluze
Rovněž tento obrázek je dokonalá iluze. (foto: archiv)

6. Spokojená babča i bojovníci

A máme tu další uměleckou iluzi, ve které mnozí vidí ženu důchodového věku se sympatickým výrazem. Když se ale zakoukáte trochu podrobněji, neuvidíte tam jenom stařenku, ale i čtyři odhodlané bojovníky s koněm, kteří si razí cestu za mírem a svobodou.

iluze
Na první pohled možná vidíte stařenku, ale zdání klame. (foto: archiv)

7. Dědeček a babička nebo hudebníci

I tady mnozí vidí na sebe pohlížející babičku s děděčkem. Zdání ale klame, protože na tomto obrázku se taktéž odehrává příběh dvou pouličních hudebníků, na které zdálky pokukuje nějaká slečna (ano, na tom místě, kde má děda ouško).

iluze
Na tomto obrázku se toho děje mnoho. (foto: archiv)
Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share