TOP 10: Optické iluze aneb nevěřte všemu, co vidíte

Optická iluze dokáže naše oči pořádně oklamat, přičemž hravě zvládne potrápit i naše mozkové závity. V každém případě je to ale něco, co nás prostě baví, a právě proto jsme pro vás připravili desítku vymakaných optických iluzí, kde hlavní roli hrají zejména obličeje.
iluze
Podívejte se s námi na obrázky, ze kterých se vám zamotá hlava! (foto: depositphotos)

8. Jsou tam jedna nebo dvě?

Nyní vidíte před sebou fotku, která se nese ve stylu nestárnoucí kombinace black and white. Jenže právě tahle iluze vám zamotá hlavu ještě rychleji, než řeknete švec. Je na obrázku zobrazená jen jedna osoba, která má každou polovinu tváře nabarvenou jinou barvou, nebo se prolínají tváře dvou odlišných osob? Schválně, jestli tuhle tajenku rozluštíte.

klam
Kolik tváří je na obrázku? (foto: archiv)

9. Co tam vidíte vy?

Rustikální maska, v níž je patrný rozostřený mlhavý obrázek v pleťových odstínech. Jenže co tam reálně je, je poněkud záhadou. Vidíte tam muže s antickými rysy nebo dvě zamilované osoby, u nichž se schyluje k polibku? Nebo snad něco docela jiného?

klam
Maska lásky či muž? Obojí je správně. (foto: archiv)

10. Normální Adele?

Když už jsme u těch optických iluzí z hlediska tváří, nedokážeme si odpustit ani hit posledních let – fotky, které na první pohled vypadají děsivě z důvodu, že tváře na nich jsou na oko neforemné až znetvořené. Příkladem je třeba fotka, kterou vidíte před sebou. Podle mnoha detailů je zřejmé, o koho se jedná – o zpěvačku Adele, konkrétně cover jejího alba, která však v tomto podání působí přímo strašidelně. Když ale fotku otočíte, stane se kouzlo. Vidíte znovu krásnou a normálně vypadající zpěvačku, jen je vzhůru nohama.

iluze
Strašidelná Adele kvůli jednomu detailu. (foto: archiv)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Optické klamy a iluze, které zmatou i vás

TOP 10 Nejúžasnější optické iluze

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share