TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
vánoční film
Jaké jsou vánoční filmy, bez kterých si svátky už neumíme představit? (foto: depositphotos)

8. Vánoční koleda

Další nezapomenutelnou pohádkou je také Vánoční koleda, vánoční film, který vypráví o bezcitném a vypočítavém Ebenezerovi. Ten pro svou zahleděnost vidí jen sám sebe, i na úkor něčího neštěstí. Až bohaté lekce od duchů Vánoc dají staříkovi za vyučenou a dokážou, že dobro nakonec dokáže zvítězit nad zlem. A opět, ač v kreslené formě, se role zhostil úžasný Jim Carrey.

trailer k filmu Vánoční koleda (2009)

9. Prázdniny

Od fantasy pohádek jsme se přesunuli k romantickému žánru, kterým film Prázdniny nepochybně je. Atmosféra mrazivých Vánoc je doplněná láskou, tak trochu nečekanou. Dvě ženy se o vánočních prázdninách domluví na výměnném pobytu, který měl představovat únik z běžného života a jakýsi restart. Nikdo na počátku však netuší, že právě o těchto prázdninách přijde čas na pravou lásku.

trailer k filmu Prázdniny (2006)

10. S tebou mě baví svět

Končíme další českou klasikou. Komedie nedávno zesnulé Marie Poledňákové, která nás nepřestane bavit dnes, zítra a ani potom. Přesně to je vánoční film S tebou mě baví svět, který ukazuje příběhy tří rodin, kdy se tři tatínkové vydávají se svými ratolestmi do hor a zažívají spolu nejedny krušné, ale i zábavné chvíle. Skvělé herecké obsazení je jedním z důvodů, proč je tato komedie líbivá i po letech.

Nejlepší scény z filmu S tebou mě baví svět (1983).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 Nejlepší vánoční filmy

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share