Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

Není jednoduché vybrat si správnou zemi a správné letovisko pro vysněnou dovolenou. Dovolená je důležitá pro správnou regeneraci a odpočinek, proto se vyplatí do ní investovat. Často si na dovolenou u moře šetříme celý rok, a tak by byla škoda vydat se na nesprávné místo. Pojďme si tedy představit top 10 zemí, kam se můžeme na dovolenou k moři vypravit.
dovolenou
vyražte s rodinou na dovolenou! Zdroj 123rf.com

Tip číslo 1 – Chorvatsko

Chorvatské pobřeží se rozkládá na přibližně 1800 km, a tak si máme opravdu z čeho vybírat. Pokud upřednostňujete pobřeží osázené palmami a fíkovníky, určitě se vyplatí vybrat destinaci v okolí Makarské riviéry. Chorvatsko nabízí nespočet oblázkových i písčitých plážích a průzračné moře je vhodné také ke šnorchlování.

Tip číslo 2 – Itálie

Itálie nabízí nejen krásná letoviska s nádherným mořem, ale také velkou škálu kulturních památek. Každý určitě slyšel o městě Veroně, archeologickém nalezišti v Pompejích či o Benátkách. V Itálii je na rozdíl od Chorvatska draho, a tak se nestyďte a před dovolenou si klidně pořiďte rychlou půjčku.

Tip číslo 3 – Bulharsko

O Slunečním pobřeží v Bulharsku se povídá široko daleko. Jedná se totiž o významné přímořské letovisko u Černého moře vzdálené asi 30 km od Burgasu. Do města Burgas létají z českých letišť přímé spoje, a tak je Bulharsko velmi oblíbenou destinací.

Tip číslo 4 – Španělsko

Nejoblíbenější pláže Španělska jsou na ostrovech Mallorca, Menorca, nebo Ibize. Večery provoněné španělskou kuchyní a kvalitním vínem za poslechu flamenca stojí určitě za vyzkoušení.

Tip číslo 5 – Řecko

V Řecku si přijdou na své ti, kteří milují písčité pláže. Na ostrovech Rhodos, Zakyntohos, Kos, nebo na Krétě je dostatek destinací, ze kterých si může každý vybrat to, co pro odpočinek potřebuje. Také v Řecku si přijdou na své milovníci památek a kvalitní gastronomie.

Tip číslo 6 – Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou jedny z nejluxusnějších ostrovů v Atlantiku. Tato destinace je poněkud dražší, ale zážitky, které zde zažijete vám nikdy nikdo nevezme. Pokud si tento luxus nemůžete dovolit můžete využít půjčky do výplaty, která vám dostatek finančních prostředků zajistí. Kanárské ostrovy mají totiž nejen přenádherné pláže, ale také mnoho relaxačních zón s možností wellness.

Tip číslo 7 – Egypt

Pokud se rádi potápíte, nesmíte pro svou dovolenou vynechat Egypt. Jeho Korálové útesy k potápění přímo vybízejí. A zážitek z pohledu na Egyptské Pyramidy bude určitě jeden z nezapomenutelných.

Tip číslo 8 – Dubaj

Dubaj je velmi luxusní destinací, ale když si připlatíte, určitě si přijdete na své. V Dubaji si vybere každý, ať už milovník formulí, pláží, nebo nakupování. Stačí si vzít SMS půjčku a dovolená snů je vaše.

Tip číslo 9 – Turecko

Turecko je velmi exotická země s naprosto odlišnou kulturou. Vodní dýmky, skvělá kuchyně a okouzlující pláže vás však očarují.

Tip číslo 10 – Slovinsko

Ne moc známým letoviskem pro dovolenou u moře je Slovinsko. Zde však najdete nejen hory pro mnoho sportovního vyžití, ale také Jaderské moře, vinice, olivové háje, a dokonce i Solivary – tedy solné pole.

Total
0
Shares
Související články
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share