TOP 10 zimních destinací pro cestovatele a dobrodruhy

Rakousko a Německo už vás nebaví? A co takhle vyrazit s lyžemi na daleký sever. Nebo naopak na jih nebo východ? Přinášíme TOP 10 zimních destinací pro cestovatele, kteří chtějí zažít zábavu a poznat nová, třeba i neobvyklá místa!
zímní
Krásné panorama v Norsku.

Norsko

Norsko se v zimě stává královstvím sněhu a ledu. Ovšem v oblastech kolem pobřeží zima vůbec není tak krutá. Největším lákadlem jsou zimní sporty jako je lyžování, běžky, skialpinismus a další. Mezi nejoblíbenější střediska patří například Beitostolen nebo Lillehammer Hafjell. A samozřejmě polární záře v Norsku – nejlépe viditelná je na konci podzimu a na přelomu zimy a jara. Stojí za to navštívit i místní památky a muzea s expozicemi o dobách neohrožených vikingů, ochutnat norské dobroty nebo pálenku akvavit.

Skotsko

Trochu netradiční, ale proč ne? Jestli patříte mezi příznivce skialpinismu, v pohoří Nevis budete jako v ráji. To samé platí pro klasické lyžaře a snowboardisty. Ve Skotsku najdete zimní střediska u Glanshee, Glencoe nebo Cairngorms.

Francie

Oblíbená destinace lyžařů. Nejvíc se jich každoročně sjíždí do oblasti Trois Vallées. Skialpinisté zase ocení možnost vyrazit mimo sjezdovky a poznat krásu francouzské krajiny. Přidejte k tomu dobré jídlo a skvělé víno a právě jste naplánovali dovolenou snů.

Itálie

Také Itálie stojí za to. Najdete tu spoustu lyžařských středisek, navíc díky tomu, že se nachází na jižní straně Alp, užijete si tu převážně příznivé, slunečné počasí. Mezi nejoblíbenější cíle patří Lombardie, Benátsko a Jižní Tyrolsko.

Slovinsko

Dobré ceny a krásný výhled ze sjezdovek přímo na moře – to je Slovinsko. Málokdo ví, že tato balkánská zemička ukrývá jedny z nejlepších sjezdovek v Evropě, včetně té nejdelší osvětlené. Mezi oblíbená střediska patří Kranjska Gora, Cerkno nebo Mariborsko Pohorje.

Španělsko

Do Španělska se vyplatí zamířit nejen v létě kvůli prosluněným plážím. Španělská lyžařská střediska jsou moderní a s přehledem se vyrovnají těm v Rakousku. Nejznámější lyžařskou oblastí je Sierra Nevada, odkud uvidíte až do Maroka.

Bosna a Hercegovina

Skvělá destinace pro cestovatele, kteří nechtějí za dovolenou utratit celý majlant. Doporučujeme zejména pohoří Jahorina nedaleko Sarajeva. Bosna se bohužel moc nehodí pro skialpinisty. Je totiž důležité, abyste se pohybovali opravdu jen po trasách v rezortu. Zaminované oblasti jsou sice označené, ale nevyplatí se riskovat.

Gruzie

Pořádnou lyžovačku se vším všudy zažijete i v Gruzii. Zejména ve středisku v Gudauri nebo ve Svaneti to stojí za to a úroveň služeb se vyrovnává rakouským Alpám. S tím rozdílem, že ceny jsou tu poloviční.

Taiwan

Chcete zažít něco neobvyklého? Vydejte se za zimním lyžováním na Taiwan. Nejoblíbenější destinací je hora Hehuanshan. Nabízí sjezdovky všech obtížností, a navíc opravdu unikátní výhled na zasněžené tropy. Na Taiwanu si zalyžujete klasicky během zimních měsíců.

Spojené arabské emiráty

Ski Dubai je lyžařské středisko v srdci Spojených arabských emirátů. Ano, skutečně i v zemi, kde je to samá poušť, může vyrůst něco takového. Ski Dubai je uměle zasněžovaná budova v mrazivými teplotami, kde je k dispozici pět sjezdovek a freestyle zóna

Total
0
Shares
Související články
nejjedovatější
Read More

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

V divoké přírodě je tolik krásných míst a tvorů, kteří stojí za trochu dobrodružství. Bohužel se nachází ve světě zvířat i mnoho životu nebezpečných druhů, a to nejde jen o predátory. Podívejte se na ty nejjedovatější zvířata na světě, s nimiž rozhodně není dobré se setkat. Většina z nich naštěstí žije mimo území Česka.
Total
0
Share