10 hledisek, které je potřeba zvážit, při výběru nové pračky

Průměrná životnost nové pračky je přibližně 10 let. Pokud se však nejedná o špičkový odolnější přístroj, doporučuje se výměna po osmi letech. Starší pračky nejsou tak účinné jako nejnovější modely, a tudíž je provází spousta problémů. Starší modely také nemají pokročilejší funkce, které dnes již považujeme za samozřejmé. Mezi ty počítáme samoregulaci množství vody a pracího prostředku na množství prádla v každém cyklu. Nové funkce navíc lépe pečují o oblečení, šetří vodu a také snižují účty za energii. Pojďme se podívat na 10 aspektů, které je důležité vážit před nákupem nové pračky, abyste si vybrali tu opravdu nejlepší pro vaše potřeby a zároveň odpovídala vašim finančním možnostem.
Pračka

1. Horní nebo přední plnění

Základní věcí, kterou je potřeba si ujasnit hned na začátku je, zda chcete pračku s plnit horem nebo předem. Každá z nich má své klady i zápory. Obě ve finále dosahují stejného výsledku, jsou častokrát otázkou vkusu či volného místa v domácnosti. Stále však zůstávají top neprodávanější pračky s předním plněním.

2. Velikost a rozměry

Toto hledisko je pro spoustu domácností spíše na prvním místě, neboť malý byt si nemůže moc určovat, jestli se mu více líbí přední plnění nebo horní. Pokud však holdujete raději přednímu plnění, nasnadě je prohlédnout si nejprodávanější slim pračky, které problém s místem mohou částečně řešit.

3. Možnosti nastavení

Ujistěte se, že pračka, kterou chcete, má všechny cykly, které potřebujete. Naopak funkce, které nevyužijete zvyšují zbytečně cenu přístroje a mohou vás mást při používání.

4. Spotřeba elektrické energie

Spotřeba elektřiny je základním faktorem, který je třeba zvážit, pokud nechcete mít vysoké účty za energii. Tudíž nejprodávanější pračky jsou v současnosti samozřejmě ty, které mají nejnižší spotřebu energií. Ušetří vám peníze v dlouhodobém horizontu a jsou lepší i pro životní prostředí.

5. Kapacita bubnu

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je kapacita. Čím více prádla nebo větší rodinu máte, tím větší kapacitu budete potřebovat. Sice můžete prát častěji, ale to vás bude stát více elektřiny a spotřebujete více vody. Navíc přetížení bubnu pračku poškozuje a je jednou z příčin její poruchy.

6. Automatické dávkování

Tato funkce je přínosem pro ty, které nebaví přesné odměřování pracího prostředku při každém praní. Některé pračky jsou dodávány s možností automatického dávkování, což znamená, že mohou vypočítat potřebné množství pracího prostředku na základě velikosti náplně a úrovně znečištění. Ze svých zásob si pak vezme, kolik potřebuje.

7. Hlučnost pračky

Pračky mohou vytvářet spoustu hluku, zejména když se točí v závěrečných fázích cyklu. V důsledku toho jste omezeni na to, kdy ji spustit. Nechcete mít odpolední siestu nebo párty s přáteli v rachotu pračky. Některé pračky, zejména ty s „tichou technologií“, jsou však tak tiché, že je lze spustit brzy ráno, aniž by kohokoli probudily.

8. Počet otáček při odstřeďování

Rychlost odstřeďování sice není první věc, která vás při nákupu pračky zajímá, přesto byste ji neměli opomenout. Vysoké rychlosti odstřeďování účinně odstraní více vody z vašeho oblečení na konci cyklu, což jim pomůže rychleji uschnout. Naopak nižší otáčky odstřeďování jsou ideální pro jemné tkaniny. Proto se ujistěte, že vybraný model má široký výběr rychlostí odstřeďování, s maximem mezi 1200 až 1600 otáček za minutu.

9. Chytré funkce

Pokud máte rádi nejnovější technologie, budete chtít pračku s chytrým připojením. To znamená, že pračka se může připojit k vašemu inteligentnímu domácímu režimu. Můžete ji spárovat s vaším chytrým telefonem, na kterém můžete spotřebič sledovat a ovládat.

10. Motor pračky

Při výběru pračky se podívejte i na to, jaký má motor. Klasický motor je v dnešní době již zastaralý a častokrát je nahrazován motorem invertorovým. Ten je ve srovnání s tradičním motorem tišší, má méně vibrací a vydrží déle. Navíc invertorové motory spotřebují méně elektřiny než tradiční motory a výrobci na něj poskytují prodlouženou záruku.

Vyhledavač zboží vyberte.cz je spolehlivý pomocník na vaší cestě za opravdu pohodlným praním. Nechte se zlákat a vstupte do světa toho nejlepšího a zároveň dostupného zboží. Zde najdete nejlepší pračku pro jakoukoli domácnost.

Total
0
Shares
Související články
Umělá inteligence
Read More

Umělá inteligence Google: Revoluční technologie pro moderní svět

V dnešním digitálním věku se umělá inteligence Google stala nepostradatelným prvkem pro řadu oblastí života. Tato inovativní technologie, vyvinutá gigantem jménem Google, má obrovský vliv na naše každodenní rutiny a přináší revoluční změny ve způsobu, jak vnímáme a využíváme informace. V tomto článku na magazíně Top10list.cz se podíváme na úžasné využití umělé inteligence Google a jak tato technologie mění svět, ve kterém žijeme.
investování
Read More

Investování zachrání úspory před inflací, do čeho ale investovat?

Ještě nikdy neinvestovalo tolik lidí, kolik jich investuje v dnešní době. Někteří investují do akcií, jiní třeba do komodit nebo do kryptoměn. Cílem je pochopitelně zhodnotit své úspory, ochránit je před inflací a vydělat si peníze bez práce. Pokud nemáte s investováním zkušenosti a nevyznáte se v něm, neznamená to, že to není nic pro vás. Můžete peníze investovat, zvolte investici, která je bez rizik a přinese vám výhodné zhodnocení.
Total
0
Share