Jaké jsou aktuálně nejlepší kopačky k dostání?

Každý hráč si patrně již někdy vyslechl po zkaženém míči poznámku, že kvalitní kopačky ještě z člověka nedělají dobrého fotbalistu. Na druhou stranu však nikdo nebude zpochybňovat skutečnost, že špatné kopačky mohou fotbalový výkon značně znehodnotit. Obuv by proto neměla být v žádném případě podceňována. Jaké jsou v dnešní době nejlepší kopačky, které jsou na trhu k dostání?
kopačky
Zdroj: Depositphotos

Klíčovým faktorem při výběru kopaček je povrch, na němž budou užívány

Při výběru vhodných kopaček je třeba vždy věnovat odpovídající pozornost tomu, na jakém povrchu bude fotbalista hrát. Je rozdíl, jestli si pořídí kopačky na tvrdý povrch, na měkký povrch nebo na umělou trávu. Pokud chce opravdovou kvalitu a nemá hluboko do peněženky, vybere si patrně kopačky od některého z největších výrobců na světě, jenž sestává z triumvirátu Adidas, Puma a případně kopačky Nike.

Výběr kopaček ovlivňuje také frekvence hraní

Velmi důležité je vybírat kopačky také s ohledem na frekvenci hraní. Obecně se rozlišuje mezi rekreační, amatérskou, poloprofesionální a profesionální úrovní. Zatímco na rekreační úrovni je obuv vyrobena ze základních syntetických materiálů, profesionální modely jsou zhotoveny pomocí nejmodernějších technologií s cílem zajištění co největšího pohodlí pro hráče. Ne nadarmo mají nejlepší hráči světa jako Ronaldo, Messi nebo Mbappé kopačky přímo na míru.

Produkci kopaček vévodí triumvirát Nike, Adidas, Puma

Společnost Nike má v současnosti čtyři hlavní linie, a to Nike Mercurial, Nike Phantom Vision, Nike Phantom Venom a Nike Tiempo. Na stejný počet linií sází také Adidas, a to na Adidas Predator Mutator, Adidas Nemeziz, Adidas X a Adidas Copa. V porovnání s uvedenými dvěma společnostmi disponuje Puma jen dvěma hlavními řadami, kterými jsou Puma Future a Puma One.

Volba ideálních kopaček je individuální záležitostí

Zodpovědět v titulu uvedenou otázku je úkolem takřka nemožným. Každému fotbalistovi na profesionální i rekreační úrovni totiž vyhovuje něco úplně jiného. Pokud si chce pořídit opravdu kvalitní obutí, měl by mu tento článek pomoci v prvotní orientaci na trhu s kopačkami doporučením prověřených značek, u nichž se nesplete.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share