TOP 10: Nejlepší země pro strávení důchodu

Důchod – pro někoho možná hodně vzdálená budoucnost, pro někoho možná o něco bližší. Rozhodně se jedná o budoucnost, která se týká nás všech. Po letech tvrdé práci si chce každý užít dozajista zaslouženého volna. Lidé v České republice mají do důchodu poslední dobou dál a dál a mnoho z nich vede pesimistické (nebo možná i pravdivé) řeči o tom, že se ho ani nedožije. My se na toto téma ale dneska zaměříme z jiného úhlu pohledu a to z toho optimistického. Nabídneme vám výběr 10 zemí podle žebříčku International Living, ve kterých je dle statistik prožití důchodu nejlepší. Sice se jedná o země hodně vzdálené, ale třeba se vám trefíme do vašeho vkusu, jednu zemi si vyberete a vaše budoucnost pro vás nebude už tak černá. 🙂

 

10 Thajsko

Thajsko

Thajsko nabízí dostatečné množství tepla a všeho, na co si vzpomenete, za relativně malé peníze. Tato země je nejenom levná, ale nabízí nádherné pláže a výborné jídlo.

 

9 Portugalsko

Portugalsko

S tímto státem se mnoha lidem vybaví písečné pláže, krásná středověká města, kvalitní nabídka místních vín a rozmanité množství trhů. Je zde velice rozvinutá infrastruktura a nízké náklady spojené s bydlením. Portugalsko je dalším vhodným státem, kde strávit poklidný život.

 

8 Kolumbie

Kolumbie

Kolumbie je atraktivní pro strávení stáří hned z několika důvodů. Rozhodně sem patří skvělé počasí, velká rozmanitost země a nízké náklady na bydlení. Dle International Living zde pár vyžije úplně snadno s náklady 1200 dolarů na měsíc. Tato země je taky velice oblíbená díky levnému zdravotnickému ošetření. Jako jediný záporný bod této země je určitě vyšší kriminalita, ale záleží na vhodné volbě oblasti, kde se usadit.

 

7 Malta

Malta

Na sedmém místě se umístila Malta. Je zde nízká míra kriminality, chutná kuchyně, zdravotní péče na vysoké úrovni, vhodné klimatické podmínky, přátelští lidé a nádherná krajina. Naleznete zde mnoho archeologických skvostů. No není to ráj na zemi?

 

6 Španělsko

Španělsko

Tato země je jednou ze zemí, která má nejblíže k našemu státu a tím pádem je spojena s mnohem nižšími náklady na cestování v porovnání s těmi dalšími. Španělsko vám vyjde vstříc nabídkou levného ubytování. Rozhodně zde nebudete postrádat pláže, relaxaci a mnoho kulturních zážitků. Jednou z nejoblíbenějších oblastí pro strávení poklidného důchodu je provincie Andalusie.

 

5 Kostarika

Kostarika

Neoficiálním motem Kostariky je “Pura Vida” což v překladu znamená “čistý život”, což už mluví samo za sebe. Kostarika je jednou ze zemí, která vynakládá úsilí na přilákání důchodců. Můžete se zde setkat s programem Pensionado, který nabízí velké množství daňových úlev, výhodný starobní důchod a mnoho dalších výhod. Jednou z oblíbených zemí na relax je díky skvělému počasí, politické stabilitě a bezpečnosti. Nachází se zde jedny z nejlepších zdravotních zařízení.

 

4 Malajsie

Malajsie

Malajsie je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických zemí. Takže pokud se vám sem nepodařilo podívat v mládí, proč zde neprožít své stáří. Průměrné náklady za bydlení, včetně energií se zde pohybují na docela nízké úrovni. Je zde dobře dostupná a pohodlná veřejná doprava, takže se můžete dostat na libovolné místo celkem jednoduše. Navíc tato země vychází vstříc všem zájemcům, kteří mají touhu se zde usadit na delší dobu. A jako bonus je zde velice kvalitní mobilní síť a připojení k internetu, takže se nemusíte bát, že byste nebyli v kontaktu s vašimi příbuznými.

 

3 Mexiko

Mexiko

Náklady spojené se získáním pozemků v Mexiku v porovnání s USA nebo Kanadou, jsou o hodně nižší. Lékařské služby jsou zde jedny z nejlepších, kterých kde můžete dostát. Země důchodcům nabízí vhodné klima od vlhkého ovzduší kolem mořských pláží až po to teplejší. Občané zde mají širokou nabídku různých pojišťovacích služeb. Náklady, které jsou spojeny s bydlením zde nejsou příliš velké.

 

2 Panama

Panama

Druhou nejlepší zemí na strávení klidného stáři je Panama. Tamní politika svými poskytovanými výhodami pro důchodce láká ročně čím dál tím víc lidí. Je zde velice jednoduché získání víza. Pokud se cizinec dostatečně prokáže, může zde žít na neurčito. Je zde velká nabídka slev, nazývaná “Pensionado”. Mezi nabízená lákadla patří 20 % slevy na lékařské služby, 50 % slevy na kulturní události a akce, 25 % slevy na pokrmy v restauracích, 25 % slevy na letenky, účty za telefon a elektriku. Celkové životní náklady, včetně bydlení a cen nemovitostí vyjdou velice levně.

 

1 Ekvádor

Ekvádor

Ekvádor byl vyhodnocen jako nejlepší země na strávení důchodu. Životní úroveň v této zemi je spojena pro důchodce s nízkými náklady. Dan Prescher, který zde tráví svůj důchod říká, že zde žije za pouhý zlomek nákladů oproti Spojeným státům a přitom nijak neškudlí.  Je zde nabízeno i mnoho slev pro lidi v důchodu. Každý penzista zde má nárok na velké slevy zaměřené na dopravu, elektřinu a podobné služby. Dále jsou poskytovány příspěvky na kulturní a sportovní akce. Takže o kulturní vyžití zde není rozhodně nouze. A tohle všechno doplňuje krásná a velice rozmanitá krajina a tamní přátelští obyvatelé.

Zdroj: listaka.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share