TOP 10: Nejdražší kabelky na světě

Koupit si nádhernou kabelku není levná záležitost. A pokud vám na účtu dřímají miliony, jedná se už doslova spíš o investici.
kabelky
Proč některá kabelka stojí pár stovek, a jiná miliony? Předkládáme vám hned 10 důvodů. (foto: 123RF)

Pakliže máte ráda svoje peníze ve skříni, tohle jsou nejdražší kabelky současnosti!

1. Mouawad 1001 Nights Diamond Purse

Za bezmála 4 miliony dolarů čili 85,5 milionu korun byste si pořídili vůbec nejdražší kabelku na světě, kterou je Mouwad 1001 Nights Diamond Purse. Jedná se o zcela ikonickou kabelku srdcovitého tvaru, jež je samozřejmě ručně vyráběná. Její součástí je 4517 diamantů (a to jak žluté, tak růžové a samozřejmě bezbarvé).

kabelka
Mouawad 1001 Nights Diamond Purse (foto: instagram.com/discoverluxurytoday)

Mimochodem, nejvíce ceněné však nejsou diamanty, kterými je kabelka posetá. Nýbrž fakt, že na ní pracovali řemeslníci rovných 8800 hodin.

2. Hermés Kelly Rose Gold

Na první pohled velmi atraktivní a moderní kabelka, kterou by si nejedna žena vzala na společenskou událost. Tedy kdyby nestála 45 milionů korun. Hermés Kelly Rose Gold je opět ruční práce, která trvala hodně lidem dlouhé dva roky. Vyrobená je z masivního růžového zlata, které na první pohled připomíná krokodýlí kůži.

kabelka
Hermés Kelly Rose Gold (foto: instagram.com/ marciaemmedocarmo)

Investice do této kabelky je z dlouhodobého hlediska dobrým krokem, vždyť na světě jí existuje pouze 12 kusů.

3. Hermés Chaine’d Ancre Bag 

Na druhou stranu více exkluzivnějším kouskem z pohledu množstevního je kabelka Hermés Chaine’d Ancre Bag, které jsou na trhu pouze tři kusy. Mluvíme tedy o sběratelských modelech, za nimiž stojí módní návrhář Pierre Hardy.

kabelka
Hermés Chaine’d Ancre Bag (foto: instagram.com/ izzy_atelier)

Její cena se pohybuje kolem 31 milionů korun a svým vzhledem připomíná spíše extravagantnost samotnou.

4. Hermés Birkin Bag by Ginza Tanaka

Za stejnou částku však koupíte i vůbec nejdražší Birkinku na světě, kterou je konkrétně model Hermés Birkin Bag by Ginza Tanaka. Tento módní doplněk je velmi elegantní, vyroben z platiny a zdobený více jak dvěma tisíci diamanty. Uprostřed kabelky se nachází jeden velký, který lze odepnout a nosit jako brož.

kabelka
Hermés Birkin Bag by Ginza Tanaka (foto: instagram.com/velvey.jpg)

Mimochodem, kabelka má diamantový popruh a i ten můžete používat samostatně. Skvěle poslouží jako náhrdelník nebo například náramek.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share