Top 10 firemních smartphonů

V první řadě bychom si měli říct, na co a pro koho tento telefon kupujeme. Pokud se jedná o zaměstnance, který reprezentuje naši společnost na obchodních schůzkách, asi bychom pro něj neměli vybírat odolný telefon s miminem funkcí. Další ukazatel je také cena. Nepotřebujeme kupovat nejdražší telefon pro každého z našich zaměstnanců. I když kvalitní a moderní telefon mohou zaměstnanci vnímat jako skvělý benefit, a navíc tím dobře reprezentují vaši firmu. Jaký je tedy ideální telefon podle druhu zaměstnaní?
firemní telefon
Zdroj obr: 123rf

Android nebo iOS – to je oč tu běží

Operační systém v telefonu můžeme z pravidla vybírat mezi Androidem, nebo iOS. Android je velmi rozšířený a nabízí velkou škálu aplikací z obchodu Google Play. V mobilech Apple iPhone se setkáte s iOS. Tyto smartphony jsou dražší a nejlépe fungují s ostatními zařízeními od značky Apple. Jedinou nevýhodu, které Apple mají je to, že nedisponují vstupem pro SD karty.

Top 10 smartphonů na trhu:

1.     Samsung Galaxy A52

Mezi jedničkou na trhu bezpochyby patří 6,5“ Samsung Galaxy A52. Je vybaven 8 jádrovým procesorem s RAM 6 GB a 128 GB pamětí. Kvalitní zadní fotoaparát má 64 Mpx + 12 Mpx + 5 Mpx + 5 Mpx a přední fotoaparát s 32 Mpx. Samsung je vybaven také operačním systémem Android 11. Cena se pohybuje kolem 7 tisíc Kč. Jedná se tedy o levnější firemní smartphone.

2.     Samsung Galalaxy A53

A 53 je velmi podobná jako A 52. Jen má jiný procesor, a to Samsung Exynos 1280 G a o 500 mAh vyšší výdrž baterie. Je tedy vhodnější pro zaměstnance v terénu.

3.     iPhone 13 256 GB

Mobilní telefon s 6,1“ displejem, procesorem Apple A15 a 6 jádrovým RAM 4 GB. Interní paměť tento telefon nabízí velkou 256 GB. Fotoaparát 12 + 12 Mpx a předním fotoaparátem s také 12 Mpx a optickým stabilizátorem. Výhodou telefonu je také možnost bezdrátového nabíjená a dlouhá výdrž baterie s kapacitou 3240 mAh. Operační systém je zde zvolen iOS 15. Cena tohoto telefonu je kolem 22 tisíc Kč, a to z něj děla jeden z dražších na našem trhu. Pokud se vám i tak tento telefon velmi líbí, je zde možnost využít některých slev. Například okay slevový kupon vám ušetří nemalé firemní peníze.

4.     iPhone 11 64 GB

Velmi podobný iPhone jen s menší pamětí a nižší výdrží baterie. Také cena je u tohot iPohnu nižší. Ale i zde je možnost využít některé ze smarty slevy.

5.     Samsung Galaxy A32

Tento telefon má 6,4“ dotykový displej, procesor MediaTek a RAM 4 GB. Má interní paměť velkou 128 GB a možnost SD až 1024 GB, což by mělo pro běžného zaměstnance být dostačující. Foťák u tohoto telefonu má 64 +8 + 5 +5 Mpx a přední foťák má 20 Mpx. Výhodou tohoto telefonu je možnost dual SIM.

6.     Xiaomi Redmi Note 11

Displej 6,43“, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, fotoaparát velmi kvalitní 50 + 8 + 2 + 2 Mpx a ten na přední straně mobilního telefonu je vybaven 13 Mpx. Telefon disponuje dual SIM a také má vysokou výdrž baterie s 5000 mAh.

7.     Samsung Galaxy A13

Zde se také jedná o levnější model z továrny Samsungu. Nevýhodou tohoto telefonu je malá interní paměť a to jen 64 GB. Výhodou naopak velká výdrž baterie – 5000 mAh.

8.     Xaomi Mi 11 Lite 5G

 Tento model má 6,55“ displej. Operační systém Android 11 a uložiště velké 128 GB. Výhodou tohoto modelu je velmi malá hmotnost a to jen 159 g. Tento model také podporuje síť 5G.

9.     Samsung Galaxy S22 Ultra

Jde o telefon s velkým displejem 6,8“ ztvrzeného skla Gorilla Glass Victus+ s krytím IP68. OS Android, 128 GB a kvalitním fotoaparát 108 + 12 + 10 + 10 Mpx. Přední selfie kamera s 40 Mpx vás podrží při online konferencích. Tento model také podporuje rychlé mobilní sítě 5G. Tento Samsung asi nebudete kupovat řádnému zaměstnanci, ale spíše někomu z vedení společnosti. Jeho cena se totiž pohybuje kolem 35 tisíc Kč. Ale určitě se na něj také vztahuje smarty sleva, která vám pár korun ušetří. 

10. Odolný Umidigi Bison

Pro pracovníky v terénu a například na stavbách se doporučuje odolný telefon Umidigi Bison s 6,3“ odolným displejem s IP 68 a IP69K. OS Android 10 a možnost dual SIM. Mimo běžné funkce má tento telefon velmi kvalitní svítilnu, kompas a další užitečné nástroje.

Podle čeho ještě můžeme vybírat?

Pro kvalitní videokonference sáhněte po telefonu s kvalitním předním fotoaparátem. Pro pracovníky v terénu kupte telefon s odolným displejem s IP krytím alespoň 68 a s dlouhou výdrží baterie. Pro zaměstnance, kteří budou z domu na telefonu pracovat je důležité mít dostatek paměti na veškeré potřebné aplikace a stažené firemní dokumenty.

Total
0
Shares
Související články
Youtube
Read More

TOP 10 Youtuberů, které byste měli sledovat

V dnešní době je YouTube platformou, která pravidelně přináší obsah pro miliony diváků po celém světě. Od vlogů, přes edukační videa, až po herní streamy, je téměř nemožné neztratit se v nekonečném množství kanálů. Abychom vám usnadnili orientaci, sestavili jsme seznam 10 nejlepších youtuberů, kteří stojí za vaši pozornost.
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share