TOP 10 Zajímavosti o bitcoinu

Bitcoin je tu s námi již nějakou tu dobu. Stal se první rozšířenou a v laických kruzích oblíbenou kryptoměnou. Proto není divu, že se kolem této kryptoměny rojí spousta pověr ale také zajímavostí, které rozhodně stojí za přečtení. My jsme pro vás vybrali TOP deset zajímavostí o bitcoinu.

1. Satoshi Nakamoto

Toto jméno je mezi kryptoměnovými nadšenci rozšířené a velmi dobře známé. Co už ale známé není je identita Satoshi Nakamota. Nikdo neví, zda je to muž, žena nebo rovnou celý tým vývojářů. Nikdo neví národnost zakladatele Nakamota. Známe jen jeho jméno, o kterém se předpokládá, že se jedná o pseudonym. V minulosti se k založení Bitcoinu přihlásilo několik osob, žádná z nich ale nedokázala spolehlivě dokázat, že jsou to skutečně oni, kdo vypustili Bitcoin do světa. Kdo je tedy záhadná postava Satoshi Nakamoto?

2. 21 000 000 a konec

Na světě bude existovat maximálně 21 000 000 mincí bitcoinu. Víc jich nikdy nebude. Přitom již v roce 2017 bylo v oběhu přes 16 milionů mincí. Zajímavé to bude zejména v budoucnu, neboť ke ztraceným mincím či mincím po zesnulých majitelích se nikdo nedostane. Reálně tak bude v oběhu mnohem méně mincí než deklarovaných 21 000 000 mincí. To by mohlo mít za následek jejich zdražování resp. růst jejich hodnoty.

3. Jen tak se válejí

Není žádným tajemstvím, že bitcoin mince jsou především spekulativní nástroj. Někteří analytici se domnívají, že více než 60 % mincí bitcoinu nebylo nikdy použitých a do budoucna ani použité nebudou. Dá se tedy říci, že většina mincí slouží pouze jako uchovavatel hodnoty a spekulativní nástroj. Ačkoli je v dnešní době velké množství míst, kde můžete Bitcoinem zaplatit, většina uživatelů tak nikdy neučiní.

4. Čína opět vede

Bitcoiny se díky velkému vzrůstu hodnoty v roce 2017 začaly těžit ve velkém v tzv. bitcoinových farmách. Až 70 % těžby bitcoinu bylo situováno v Číně. Právě zde vznikaly obrovské bitcoinové farmy, na kterých jste si mohli i vy pořídit svůj virtuální těžební stroj – více méně si jej na dálku zapůjčit a těžit. Díky poklesu ceny mince bitcoinu ale začaly tyto farmy krachovat. I přesto se nejvíce bitocinů těží právě v Číně i nyní.

5. Dvakrát měř a jednou posílej

Transakce v rámci bitcoinu nejdou vzít zpět. To je dáno technologickým řešením, tzv. blockchainem, kdy reálně nelze měnit cokoli, co se v rámci tohoto blockchainu událo. Pokud se tedy při posílání bitcoinů přepíšete v kódu peněženky, na kterou chcete mince poslat, máte jednoduše smůlu. Bitcoiny jsou nenávratně ztraceny. Proto si vždy kontrolujte všechny údaje před tím, než někomu mince pošlete, mohli byste přijít o nemalý balík peněz.

Total
0
Shares
Související články
firemní telefon
Read More

Top 10 firemních smartphonů

V první řadě bychom si měli říct, na co a pro koho tento telefon kupujeme. Pokud se jedná o zaměstnance, který reprezentuje naši společnost na obchodních schůzkách, asi bychom pro něj neměli vybírat odolný telefon s miminem funkcí. Další ukazatel je také cena. Nepotřebujeme kupovat nejdražší telefon pro každého z našich zaměstnanců. I když kvalitní a moderní telefon mohou zaměstnanci vnímat jako skvělý benefit, a navíc tím dobře reprezentují vaši firmu. Jaký je tedy ideální telefon podle druhu zaměstnaní?
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share