TOP 10 Důvodů, proč se těšit na fotbalové EURO

Už za pár dní to vypukne. Po 4 letech si zas užijeme evropský fotbalový svátek. A přes veškeré problémy i s českou reprezentací! Většina fotbalových fandů už pomalu, ale jistě ubírá zrak směr Ukrajina a Polsko. Ti z Vás, které zatím „horečka“ Eura nezasáhla, máme pro Vás 10 důvodů, proč byste si Euro neměli nechat ujít.

 

10. Skvělý fotbal

Věřte nebo ne, na tomto Euro je možné vidět 10 z 15 nejlepších fotbalových reprezentací světa. Tyto aspekty slibují skvělý fotbal. Samotné Euro má svůj náboj, který je pro hráče neskutečnou motivací a touhou a tak se můžeme těšit na totální fotbalovou podívanou.

 

9. Vyhrát může každý

Ano, jsou zde jistě favorité. Španělsko je jasným favoritem číslo jedna. Nizozemsko má smrtící kanonýry v útoku, Německo je zas typickým turnajovým mužstvem. Tohle jsou asi hlavní favorité, nicméně se v minulosti již párkrát ukázalo, že to není záruka úspěchu. V roce 1992 například vyhrálo překvapivě Dánsko, v roce 2004 pak Řecko. Tak kdo letos?

 

8. Hrací časy

Ti z Vás, kdo sledovali Mistrovství světa v Koreji a Japonsku, ti si jistě pamatují na špatné hrací časy, kdy jsme museli sledovat zápasy v nočních nevyhovujících hodinách.  Na tomto turnaji budeme mít tradiční časy jako z Ligy mistrů, takže pěkně po práci se můžeme stavit na jedno či dvě a koukat v hospůdkách.

 

7. Tango

Oficiální hrací míč pro MS Jabulani byl po všech stránkách kritizovaný. Firma Adidas se rozhodla pro tento turnaj vrátit  ke kořenům a přinesla novou edici dnes již legendárního míče Tango. Podle pozitivních ohlasů se to povedlo. Doufejme tedy, že tento míč přispěje k dobrým ohlasům turnaje celkově.

 

6. Bitvy

Pro naši hokejovou reprezentaci jsou souboje s Ruskem pikantní záležitostí a vždy je v tomto souboji o motivaci navíc. A teď po MS v hokeji s nimi máme nevyřízené účty. Je zde možnost, že se tato rivalita přesune i na fotbalové trávníky. I takoví Poláci mají s Ruskem jistě vlastní důvody pro rivalitu. Dále jsou zde souboje jako například Francie a Anglie, Německo a Nizozemsko, které budou jistě ozdobami turnaje.

 

5. Skupiny

Los byl tentokrát pro oko fanouška přívětivý a nalosoval hned několik velmi zajímavých skupin, které můžeme označit jako takzvané skupiny smrti. Ve skupině B se utká Nizozemsko, Německo, Portugalsko a Dánsko! Ve skupině C je Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Irsko. Zajímavá je i skupina D, kde je Anglie společně s Francií a o své místo na slunci bude bojovat jistě i Švédsko. Takže se máme na co těšit.

 

4. Stadiony

Polsko i Ukrajina investovali velké peníze do infrastruktury. Za pár let vyrostlo a modernizovalo se několik stadionů, které se nyní staly světovými. Sice nevíme, na jakou úroveň posílili své silnice, které jsou snad ještě horší, jako u nás, ale co se týče stadionů, tak ty vypadají fantasticky. Pravý fotbalový kotel.

 

3. Je to blízko

Vratislav je cca 4 hodiny vlakem z Ostravy. Sice jsou již vstupenky vyprodané, ale někde se snad ještě sehnat dají. Musíme si uvědomit, že tento fotbalový svátek je jen pár kilometrů za našimi hranicemi. Navíc Česká republika sehraje své zápasy právě ve Vratislavi. Ovšem pokud se ani tak na Vás nedostane, budou na místě velkoplošné obrazovky, kde bude atmosféra určitě také vynikající.

 

2. Hvězdy

Jak jsem již řekl, 10 z 15 nejlepších týmů světa se na tomto turnaji ukáže. Tím pádem se zde ukáží také největší hvězdy světového fotbalu. Ano, nebude tu Messi, ale bude tu Ronaldo, bude zde Xavi (nejlepší hráč Eura 2008), Robin Van Persie, nejlepší střelec a hráč Premier league tohoto ročníku, Peter Čech, český brankář, který „vychytal“ Ligu mistrů a který má skvělou formu a spousty dalších světových superhvězd.

1. Jsme tam

Kdo by to byl na začátku kvalifikace řekl, že Česká republika se má šanci dostat na Euro. Po domácí prohře s Litvou tomu jistě věřil málokdo. Přesto však naše reprezentace dokázala přes skupinu projít do baráže, kde jsme zvládli přehrát houževnaté Černohorce. Samotný postup se dá považovat už za úspěch, třeba nám naše reprezentace připraví ještě nějakou třešničku na dortu v podobě postupu ze skupiny nebo….

 

 

Tak, řekli jsme si pár věcí o Euru. Celá naše redakce se na něj moc těší, desetitisíce fanoušků po celé ČR a statisíce po celé Evropě jistě také. Věříme, že česká reprezentace tam neudělá ostudu a my se společně můžeme těšit, že zažijeme mnoho krásných fotbalových okamžiků. Třeba se bude opakovat úspěch, který předvedla naše hokejová reprezentace, když získala zlato na MS v Německu, kdy jsme byli jasnými outsidery. Tak uvidíme. Každopádně věříme, že se Vám žebříček líbil .

 

Total
0
Shares
Související články
běh
Read More

10 pozitivních účinků běhání

Běh patří k nejlepším sportovním aktivitám vůbec. Je zdarma, vybavení není nijak nákladné, navíc ho lze provozovat kdykoliv se nám zachce. A to jsou ostatně jedny z důvodů, proč mu dát šanci. Prospívá však i naší zdravotní stránce. Jak? Pojďme si zmínit 10 pozitivních účinků běhání, díky kterým se nám tato sportovní aktivita doslova dostane pod kůži.
Total
0
Share