TOP 10 Nejbizarnější věci zabavené na letišti

V dnešní době není lehké propašovat na letišti něco nelegálního, ale přesto je pokusů stále hodně. Některé pašerákům projdou, ale většina předmětů je odhalena a zabavena přímo na letišti. My jsme se podívali na 10 nejbizarnějších věcí, které spadají právě do zmíněné druhé kategorie.

 

10 Rtěnka – paralyzér

rtěnka

V roce 2012, na malém mezinárodním letišti v Burlingtonu, Vermont, byla odvedena k podrobnější kontrole mladá žena. Bylo tak z důvodu podezřele vypadající rtěnky, kterou měla ve svém příručním zavazadle. Když letištní kontroloři podrobněji tuto rtěnku prozkoumali, zjistili, že je to ve skutečnosti 350 000 voltový paralyzér, který je vyroben tak, aby jako rtěnka vypadal.

 

9 Čokoládou maskovaný heroin

injekce

V roce 2009 zastavili agenti na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku jistého Ednyho Barza, protože měl v zavazadle podezřele velký počet čokoládových tyčinek. Po podrobnějším prozkoumání zjistili, že to čokoláda vůbec nebyla. Barza takto maskovaně pašoval heroin. Co se na první pohled zdálo jako větší čokoládová svačinka, byly nakonec drogy v hodnotě 400 000 dolarů. Naneštěstí pro Barza, policie v New Yorku je velice dobře trénovaná právě na takovéto „schovávačky“.

 

8 Jedlé housenky

housenky

23. února roku 2013 na letišti Gatwick ve Velké Británii, objevili pohraniční agenti tisíce sušených housenek v kufrech muže cestujícího z Burkiny Faso. Dohromady se našlo přes 90 kilogramů těchto tvorů. I přesto, že muž trval na tom, že jsou pro jeho vlastní spotřebu, byla jeho „svačinka“ zabavena.

 

7 Klobouk s chameleonem

chameleon

V roce 2002 byla, kvůli jejímu podivnému klobouku, na letišti Manchester zadržena 17 letá dívka. Měla na něm vzácný druh chameleona. Lidé okolo si mysleli, že jde o nějaký módní doplněk a že chameleon není skutečný, dokud nezačal vyplazovat jazyk.

 

6 Brouk Hallodapus

Hallodapus

V roce 2009 celníci na letišti Newark v New Jersey zadrželi neobvyklého černého pasažéra, který se chtěl proplížit přes ochranku. Brouka Hallodapus měl schovaného v kytici z tymiánu z Izraele. Americké ministerstvo zemědělství prohlásilo, že je to první případ, kdy se tento škůdce objevil na půdě Spojených států amerických. Tento oranžový brouk by mohl díky šíření nemoci plodin způsobit milionové škody v zemědělství.

 

5 Pár holubů

holub

V roce 2009 byl na letišti zadržen Australan, který se právě vracel z Dubaje. Tento muž měl dva holuby zabalené do obálky s bublinkovou folií a schované pod jeho černými punčocháči. Austrálie je velmi přísná, co se týče pašování zvířat. Za tento zločin si můžete odsedět až 16 let vězení a zaplatit pěkně „masnou“ pokutu.

 

4 Kočky s opiem

opium kočky

V lednu roku 2011 dorazila z Thajska na letiště JFK v New Yorku zásilka dekorativních koček. Tento náklad byl na americké celnici popsán jako “plastové vzorky”. Tyto kočky měly určenou adresu příjemce v oblasti New Yorku, ale adresa odesílatele byla nedohledatelná. Federální agenti tedy shledali tuto zásilku podezřelou a oprávněně – po bližším prozkoumání zjistili, že je v kočkách schované opium v hodnotě 9 milionu amerických dolarů.

 

3 Hřebínek – dýka

hřebínek dýka

Na malém letišti ve Virginii odhalil skener zvláštně vyhlížející hřebínek na vlasy. Štětiny měly neobvyklou konstrukci, která vznesla podezření. To se potvrdilo a po důkladnějším prozkoumání se našla dýka, schovaná uvnitř hřebínku. Žena, u které se toto našlo, byla nakonec připuštěna do letadla, ovšem bez svého hřebínku – dýky.

 

2 Tulení hlava

tuleň

V roce 2004 byl ochrankou na letišti zadržen profesor biologie, protože se v jeho příručním zavazadle našla hlava tuleně. Muž to vysvětlil tak, že na dovolené narazil na mrtvého tuleně, kterému, kvůli studijním účelům, uřízl hlavu. Do letadla byl nakonec připuštěn, ovšem bez tulení hlavy.

 

1 Mrtvola

rakev

V roce 2010 cestoval 91 let starý Curt Will Jarant se svou manželkou a dcerou z Berlína do Manchesteru. Pan Jarant trpěl Alzheimerovou chorobou a byl připoután na invalidní vozík. Když se tato rodinka pokoušela odbavit na letišti, kontroloři si všimli, že pan Jarant nevykazuje známky života. Ženy okamžitě namítaly, že je v pořádku a že vždycky takto spí. Jenže kontroloři jim na to neskočili. Dotykem zjistili, že pan Jarant je úplně studený a potom, při pokusu nahmatat puls, si ověřili svoji původní teorii. Rodinní příslušníci vymysleli tento plán, aby se vyhnuli zaplacení poplatku za přepravu mrtvého těla.

 

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share