TOP 10 Nejhloupější zloději

Občas se stane, že i ta nejlépe naplánovaná loupež nevyjde tak, jak má. V některých případech za to může hloupost zlodějů. Toto je žebříček 10 nejhloupějších zlodějů.

10. Ve špatný čas na špatném místě

V listopadu roku 1978 se jistý David Goodhall a jeho 2 komplici vloupali do obchodu s domácími potřebami, se záměrem ukrást několik věcí. Poté, co nacpali několik záclon do tašky, se zloději pokusili utéct různými východy. Okamžitě však byli zadrženi několika hlídači. Goodhall a jeho komplici si bohužel nevšimli, že se v obchodě zrovna konala schůzka hlídačů obchodů.

9. Piště to na mě

Osmnáctiletý Charles A. Meriweather se jedné noci vloupal do domu v Baltimoru. Znásilnil ženu, která tam bydlela, a poté vyraboval dům. Když zjistil, že má žena u sebe v hotovosti pouze 11.50 dolarů, zeptal se: „Jak platíš svoje účty?“ Na to žena odpověděla: „Šekem.“ Meriweather jí tedy nařídil, aby mu vypsala šek na 50 dolarů, a když se žena zeptala, na koho má ten šek vypsat, bez rozmýšlení odpověděl: „Na mě, Charles A. Meriweather“ O několik hodin později byl Meriweather zadržen policií.

8. Špatný plot

Stephen Le a dva mladiství společníci se v září roku 1989 pokusili vloupat do zaparkované dodávky. Majitel dodávky je však přistihl přímo při činu, zavolal policii a sám začal zloděje pronásledovat. Když zloději přiběhli k plotu, přelezli ho a utíkali dál, ale jen do té doby, než si uvědomili, že právě přelezli plot obklopující pozemek místní věznice. Poté, co byli zatčeni, je policie obvinila nejen z pokusu o krádež auta, ale také z neoprávněného vstupu na státní pozemek.

7. Kdo byl ten muž v masce?

Clive Bunyan vběhl do obchodu a přinutil prodavače, aby mu dal 157 liber z kasy. Poté co peníze dostal, ujel na motorce. Po celou dobu loupeže měl Bunyan na sobě helmu, sloužící jako maska pro krytí jeho identity. Nápad to byl dobrý, až na jednu věc. Bunyan  zapomněl, že na helmě měl napsáno „Clive Bunyan – řidič“. Po zadržení mu bylo nařízeno 200 hodin veřejně prospěšných prací.

6. Drobné si nechte

V roce 1977 přišel zloděj z města Southampton v Anglii se zajímavým nápadem jak vykrást pokladnu v místním supermarketu. Poté, co zloděj přijel s nákupním košíkem ke kase, položil před prodavače 10 librovou bankovku. V momentě, kdy prodavač otevíral kasu, zloděj vybral obsah kasy a utekl pryč. Zloděj byl asi zklamaný, když zjistil, že v kase bylo pouze 4.37 liber a on prodavači nechal 10 liber. Nejen, že tedy nic navíc neukradl, ale přišel ještě o 5.63 liber.

5. Někdy se vyplatí držet jazyk za zuby

Denis Newton byl roku 1985 u soudního procesu jako obžalovaný z ozbrojené loupeže. Vedoucí obchodu byla požádána, jestli by mohla identifikovat zloděje. Když ukázala na obžalovaného, Newton vyskočil na nohy, obvinil svědkyni ze lhaní a dodal: „Měl jsem ti tu hlavu ustřelit!“ Po chvíli ticha ještě doplnil: „…kdybych byl ten, kdo to udělal.“  Soud Newtona odsoudil na 30 let vězení.

4. Ten, co se sám postřelil

Jistý Carlos Henrique Auad se v únoru roku 2004 vloupal do baru, který byl nedaleko jeho domu a ukradl televizor. O několik týdnů později se Auad opět pokusil vloupat do toho stejného baru. Se zbraní v ruce se pokusil vlézt střešním otvorem. Auad ovšem uklouzl, spadl a střelil sám sebe do nohy. Zloděj rychle utekl domů. Zapomněl však na to, že krev, kterou po sobě nechal, vedla přímo k jeho domovním dveřím. Policie tedy neměla těžkou práci dopátrat se tohoto zloděje. Carlos Henrique Auad byl zatčen za vloupání a krádež televizoru.

3. „Dobře“ naplánovaná loupež

V srpnu roku 1980 se dobře organizovaný gang zlodějů rozhodl v nočních hodinách vykrást sejf z kanceláře ve vodním centru. Ukradli loď a jako pádla použili vodní lyže. Když se konečně dostali až k sejfu v kanceláři, vytáhli ze svého vybavení něco, o čem si mysleli, že jsou řezné nástroje. Jak si ale po několika okamžicích uvědomili, nebyly to řezné nástroje, ale svářecí. Zlodějský gang tedy utekl a zanechal po sobě sejf tak „zapečetěný“, že druhý den trvalo zaměstnancům kanceláře víc jak hodinu než se do sejfu za pomocí kladiva a dláta dostali.

2. Nejhorší právník

14. října byl dvaceti pěti letý mladík Marshall George Cummings obviněn z pokusu o loupež v nákupním centru. Během soudního procesu si Cummings zvolil sám sebe jako advokáta, a když byla oběť loupeže u výslechu, pan Cummings se zeptal: „Podívala jste se mi dobře do tváře, když jsem bral vaši peněženku?“  Později se Cummings snažil změnit svoji obhajobu, ale bylo už pozdě. Marshall George Cummings byl obviněn z loupeže a odsouzen na 10 let vězení.

1. Svojí kořist k soudu neberte

Charles Taylor byl 18. prosince roku 1996 obviněný z krádeže turistických bot velikosti 10,5 v hodnotě 69 liber (zhruba 1400,- Kč).  Nikdo ovšem nečekal, že u soudního procesu, který se konal o 3 měsíce později, přijde Taylor právě v těchto kradených botách a ještě si drze položí nohy na stůl. Soudce, který soudní řízení vedl, později řekl: „Nahnul jsem se přes stůl a jen jsem zíral. Nikdo snad nemůže být tak hloupý, aby si vzal boty, které ukradl, přímo k soudu“. Jak se ukázalo, někdo tak hloupý opravdu být může.

 

 

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
zbraních
Read More

10 šílených faktů o zbraních v USA

V Americe dává druhý dodatek ústavy lidem právo držet a nosit zbraň a mnozí toto právo považují za zcela posvátné. Dokonce i ti, kteří se domnívají, že je třeba většího omezení, by vás pravděpodobně považovali za vyvrhela, kdybyste navrhovali, že by všechny střelné zbraně měly být úplně zakázané, a možná byste dokonce ještě nějakou vlastnili pro sebeobranu.
komunikace
Read More

Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
Total
0
Share