10 způsobů, jak zvítězit nad samotou a najít si nové přátele

Málokdo chce být sám. Potřebujeme k sobě někoho, s kým si budeme rozumět. Komu se budeme moci svěřit, s kým se dokážeme pobavit, odreagovat se. Máte pocit, že vedle sebe nikoho takového nemáte? Chybí vám přátelé? Pak pro vás máme 10 způsobů, jak si najít nové kamarády.
přátelé
Každý potřebuje v životě někoho, komu se může svěřit a s kým se zasměje. (foto. depositphotos)

1. Setkejte se s novými lidmi

Těžko si najdete nové přátele, když budete sedět doma na zadku. Chcete-li se seznámit, musíte vyjít ze své ulity, vyrazit mezi lidi a potkat někoho nového. Je jedno, jestli se vydáte na koncert do klubu, zajdete si do baru nebo do posilovny. Na těchto (i dalších) místech se můžete seznámit s lidmi, kteří budou mít třeba podobné zájmy jako vy. A to je teprve začátek.

2. Nebojte se udělat první krok

Představte si scénář, kdy na naši první radu skutečně někam vyrazíte. Na daném místě vám někdo padne do oka, bude vám sympatický. Jenže vy se zaseknete a budete vyčkávat, až dotyčný udělá první krok. Jenže ono se nic nestane a vy se domů vrátíte otrávení, že to nevyšlo. A víte co? Nebojte se ten první krok udělat vy. Kdo neriskuje, nic nezíská.

kamarádky
Ve dvou se to lépe táhne. (foto: depositphotos)

3. Snižte své nároky

Proč bojujete s nepříjemným pocitem, že jste zůstali sami? Proč se vám zdá, že nemáte žádné přátele? Není to třeba právě tím, že na své kamarády kladete až příliš vysoké nároky? Co když od potencionálních přátel očekáváte až příliš mnoho? Možná nebude na škodu slevit ze svých standardů. Přátelé nemusí být dokonalí, abychom je měli rádi.

4. Dejte si pozor na řeč těla

V baru, knihovně, posilovně, kavárně nebo zkrátka kdekoli jinde můžete narazit na lidi, kteří by se mohli stát vašimi dobrými kamarády. Nic z toho se ale nestane, když si nedáte pozor na řeč těla. Pokud zaujmete postoj typu “nech mě být” nebo “nezkoušej na mě promluvit”, pak si s největší pravděpodobností žádné nové kamarády nezískáte, protože od sebe všechny okamžitě odradíte.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share