TOP 10 Nejhrůzostrašnější nehody v ZOO

Ačkoliv jsou v dnešní době ZOO velmi bezpečné, čas od času, převážně díky lidské hlouposti, se stane nějaká nehoda. V tomto žebříčku jsme se podívali na desítku těch nejhrůzostrašnějších. Máte odvahu si je vůbec přečíst? 🙂

 

10 Lední medvěd Binky

1994

10-medved-binky

Australská turistka Kathryn Warburton dostala mnohem víc, než si přála, když překonala dva bezpečnostní ploty v ZOO. Chtěla si udělat fotku ledního medvěda Binkyho.  V momentě, kdy se Kathryn přiblížila ke kleci s úmyslem pořídit obrázek medvěda zblízka, vystrčil Binky hlavu skrz mříže a zakousl se do Kathryniny nohy. Medvěd se své kořisti nechtěl vzdát. Pravděpodobně jen díky rychle reagujícím návštěvníkům ZOO, Kathryn přežila. Turisté jí okamžitě přispěchali na pomoc a začali medvěda mlátit klacky. Ihned po incidentu byla převezena do nemocnice. Diagnostikovali jí zlomeninu nohy a několik tržných ran.

 

9 Tapír Melody

1998

9-tapir-melody

27. listopadu v ranních hodinách šla Lisa Morehead nakrmit Tapíra Melody, která byla matkou dvouměsíčního mláděte. Pravděpodobně ve snaze toto mládě chránit, se Melody při krmení zakousla do Lisyniné levé ruky. Lisa po dlouhém souboji skončila s poraněním obličeje, protrženou plící a s poraněním ruky, kterou už nebylo možno zachránit.

 

8 Panda Gu Gu

2006/2007/2009

8-panda-gu-gu

I když se na pohled může zdát Panda jako roztomilé a mírumilovné zvířátko,  nemusí to být pravda. Poznali to například tři návštěvníci ZOO v Pekingu.

První, 35 let starý, opilý muž jménem Zhang Xinyan skočil přímo do výběhu za pandou Gu Gu, aby se s ní pomazlil. Byl však rychle odmítnut a pokousán na noze.

Druhý návštěvník, 15letý chlapec Li Xitao, skočil do výběhu, když byla Gu Gu krmena. Panda okamžitě na chlapce zaútočila a pokousala mu obě nohy. Podle svědků útok trval 3-4 minuty!

Netrvalo dlouho a další návštěvník se vydal za Gu Gu do výběhu. Tentokrát kvůli hračce, kterou tam jeho syn upustil. Stejně jako u jeho předchůdců byl hospitalizován s těžkými poraněními dolních končetin.

 

7 Gorila Jabari

2004

7-gorila-jabari

Jabari byla 13letá gorila, která žila ve svém skleněném výběhu. Údajně díky vysmívání některých dětí se gorila rozzlobila a nějak se jí podařilo přelézt zdi výběhu a utéct. Během svého řádění zranila 4 lidi. Jabari byla nakonec zastřelena týmem SWAT.

 

6 Lvice Nyanga

2012

6-lvice-nyanga

Vzhledem k nedostatku pracovníků byl z důchodu povolán do služby Joe Ramonetha, aby se staral o lvy. Když vešel do výběhu zaútočila na něj 10 let stará lvice Nyanga. Při útoku mu lvice prokousla krk a Joe na místě zemřel.

 

5 Útok vlků

1996

5-utok-vlku

Patricia Wyman, kanadská bioložka, byla najata ZOO, aby se starala o pět vlků. Před útokem byla Patricia ve výběhu s vlky pouze dvakrát – jednou s nadřízenými a jednou při krmení. Ostatní zaměstnanci tvrdili, že vlci byli plaší a drželi si velký odstup, když někdo vešel do výběhu. To ovšem neplatilo v případě Patriciiné třetí návštěvy. Několik okamžiků po útoku našli Patriciino tělo dva zaměstnanci ZOO. Bylo v hrozném stavu. Patricia měla po celém těle spoustu kousanců a na končetinách ji chyběly kusy masa. Po tomto útoku byli všichni vlci utraceni a byl jim proveden test na vzteklinu, který byl však negativní.

 

4 Slon Mila

2012

4-slon-mila

Mila byla 39 let starý slon, který strávil tři desetiletí v cirkuse. Poté necelé 4 roky pobýval ve Franklinské ZOO na Novém Zélandě. Helena Schofield, majitelka ZOO, však měla plán převést Milu do přírodní rezervace. Při převozu Mila zaútočila svým chobotem a Helenu usmrtila.

 

3 Velryba Tilikum

1991/1999/2010

3-velryba-tilikum

Tilikum byla chycena v roce 1983 u pobřeží Islandu a je největší velrybou svého druhu v zajetí.

V roce 1991 spadla do nádrže s Tilikum a dalšími dvěmi velrybami jejich mladá trenérka Keltie Byrne. Velryby si s ní “hrály”, dokud se Keltie neutopila.

Další incident se odehrál roku 1999, kdy se 27letý návštěvník Daniel Dukes vplížil do nádrže a později byl nalezen mrtvý přehozený přes Tilikuminy záda.

Zatím poslední incident se stal roku 2010. Při představení Tilikum chytla svou trenérku Dawn Brancheau a stáhla ji do vody. Ostatní zaměstnanci se snažili pomoci a odvést pozornost velryby, ale pro Dawn už bylo příliš pozdě. Zemřela utopením.

 

2 Masakr v Zanesville

2011

2-masakr-v-zanesville

Terry Thompson byl 61 roků starý veterán z Vietnamu, který měl celoživotní zálibu v chování exotických zvířat. V průběhu několika let si postavil soukromou “ZOO” v jeho domácím městě Zanesville. V roce 2011 se Terry zbláznil, pustil všechna zvířata na svobodu a poté sám spáchal sebevraždu výstřelem do hlavy. Co následovalo, byl prostě masakr. Zvířata se rozeběhla po celém městě a policisté na ně započali lov. O několik hodin později lov skončil – 18 tygrů, 17 lvů, 8 medvědů, 2 vlci, 3 pumy a 2 opice byli zabiti. Vše se obešlo bez ztráty na lidských životech a zvířata byla hromadně pohřbena na Terryho pozemku.

 

1 Psi hyenovití

2012

1-psi-hyenoviti

2letého Maddocka Derkoshe vysadila matka na zábradlí, aby měl lepší výhled. Maddock však ztratil balanc a spadl přímo do výběhu za Psy heyonovitými. Podle pitvy přežil pád, ale u následného útoku už neměl šanci.

 

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share