TOP 10 Nejkrásnější ostrovy Řecka

V této nabídce vám představujeme 10 nejkrásnějších řeckých ostrovů, především z hlediska turistického zájmu. Řecké ostrovy jsou významnou součástí celého Řecka a představují kulturní i přírodní bohatství nezanedbatelného charakteru. Řada lidí cestuje do Řecka pouze na ostrovy, které mají neopakovatelnou atmosféru a z hlediska turistiky jim neschází vůbec nic. Jelikož má Řecko ostrovů velké množství, byl výběr složitý, ale určitě si v žebříčku najde každý ten svůj.

10 Lesbos

Lesbos

Ostrov Lesbos je 3. největší ostrov Řecka. Je znám především jako působiště starořecké básnířky Sapfó, která se tu narodila a vytvořila své nezapomenutelné dílo. Z názvu ostrova byl později odvozen vztah ženy se ženou, ale není zřejmé jak to s její náklonností k ženám ve skutečnosti bylo. Ostrov návštěvníky zaujme především nádhernými plážemi, krásnou přírodou a kulturními památkami, jako jsou například středověké hrady, pozůstatky byzantské pevnosti, antické hrobky a spousta dalších antických památek. Na ostrově jsou jedny z nejteplejších pramenů v Evropě. Teplota vody se v nich pohybuje od 70 do 90 stupňů. Lesbos je dále známý svým kvalitním olivovým olejem. Je doslova pokryt hustými olivovými lesy. Uvádí se, že je zde 18 milionů olivových stromů. V západní části ostrova se nachází les se zkamenělými zbytky stromů, jejich stáří je odhadováno na milióny let. Tento útvar nese název Geopark a je zapsán na seznamu UNESCO.

Total
0
Shares
Související články
vyhynulá
Read More

TOP 10: Nejzajímavější vyhynulá zvířata

Je až smutné, že na světě existuje mnoho ohrožených druhů, které už nenajdeme ve volné přírodě. Můžeme se na ně podívat alespoň v zoologické zahradě a podobných zařízeních. Dalo by se říct, že tato zvířátka měla štěstí. Mnoho zvířat už totiž řadíme mezi vyhynulá a můžeme si je prohlédnout leda tak v nějaké encyklopedii.
Total
0
Share