TOP 10 Nejkrásnější ostrovy Řecka

V této nabídce vám představujeme 10 nejkrásnějších řeckých ostrovů, především z hlediska turistického zájmu. Řecké ostrovy jsou významnou součástí celého Řecka a představují kulturní i přírodní bohatství nezanedbatelného charakteru. Řada lidí cestuje do Řecka pouze na ostrovy, které mají neopakovatelnou atmosféru a z hlediska turistiky jim neschází vůbec nic. Jelikož má Řecko ostrovů velké množství, byl výběr složitý, ale určitě si v žebříčku najde každý ten svůj.

10 Lesbos

Lesbos

Ostrov Lesbos je 3. největší ostrov Řecka. Je znám především jako působiště starořecké básnířky Sapfó, která se tu narodila a vytvořila své nezapomenutelné dílo. Z názvu ostrova byl později odvozen vztah ženy se ženou, ale není zřejmé jak to s její náklonností k ženám ve skutečnosti bylo. Ostrov návštěvníky zaujme především nádhernými plážemi, krásnou přírodou a kulturními památkami, jako jsou například středověké hrady, pozůstatky byzantské pevnosti, antické hrobky a spousta dalších antických památek. Na ostrově jsou jedny z nejteplejších pramenů v Evropě. Teplota vody se v nich pohybuje od 70 do 90 stupňů. Lesbos je dále známý svým kvalitním olivovým olejem. Je doslova pokryt hustými olivovými lesy. Uvádí se, že je zde 18 milionů olivových stromů. V západní části ostrova se nachází les se zkamenělými zbytky stromů, jejich stáří je odhadováno na milióny let. Tento útvar nese název Geopark a je zapsán na seznamu UNESCO.

Total
0
Shares
Související články
nejjedovatější
Read More

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

V divoké přírodě je tolik krásných míst a tvorů, kteří stojí za trochu dobrodružství. Bohužel se nachází ve světě zvířat i mnoho životu nebezpečných druhů, a to nejde jen o predátory. Podívejte se na ty nejjedovatější zvířata na světě, s nimiž rozhodně není dobré se setkat. Většina z nich naštěstí žije mimo území Česka.
Read More

TOP 10 Nej z oceánů

Oceány pokrývají přes 70% povrchu Země a věřte nebo ne, ale 94% všech vodních zdrojů na naší planetě…
Total
0
Share