TOP 10 Nejlepší filmy od Pixaru

Pixar je studio, které se určitě zapsalo do historie filmu, protože přiblížilo animované filmy hraným a dokázalo rozšířit cílovou skupinu z dětí na dospělé. Rodí se zde jedny z nejlepších animáků, na základě skvělých příběhů, zázraků a fantazie. Od roku 2006 je dceřinou společností The Walt Disney Company a kromě jiných cen získalo 24 Oskarů, šest Zlatých glóbů a 3 ceny Grammy. Studio začalo v roce 1979 jako Graphics Group a od roku 1986, kdy ho koupil spoluzakladatel  firmy Apple Steve Jobs, neslo název Pixar. Bylo zatím vydáno 14 celovečerních filmů, které jsou zde seřazeny dle hodnocení na Česko-Slovenské filmové databázi.

 

10 Auta 2

62%

Auta 2

Auta 2 je animovaný film, který vznikl v roce 2011. Hlavním hrdinou je zde závodní auto Blesk McQueen a jeho přítel – odtahový vůz Burák, které známe už z prvního dílu. Jejich cesty je zavedou až za moře, kde budou soutěžit na prvním celosvětovém závodě Grand Prix. Nemusíme snad ani zmiňovat, že cesta na šampionát je plná překážek a komických překvapení.

 

9 Život brouka, Rebelka

75%

O toto místo se dělí dva animované snímky.

Rebelka vyšla teprve nedávno a to v roce 2012. Děj vypráví po mnoho generací o příbězích, bitvách, ale hlavně legendách, týkajících se Skotské vysočiny. Z názvu můžeme rozpoznat, že nepůjde o příběh poslušné dívky. K legendě se přidá další pověst, kdy odvážná Merida stane tváří tvář osudu a rozhodne se jít svou vlastní cestou. Je dcerou krále, výbornou lučišnicí a musí zlomit příšernou kletbu, než bude příliš pozdě.

Rebelka

Život brouka je druhým příběhem od Pixaru a vyšel v roce 1998, který nás zanese do života pracovitých mravenců, kteří jsou ovšem sužováni hejnem kobylek. Hlavním hrdinou je zde mravenec Flik, který se považuje za dobrého vynálezce, ale ne vždycky jeho vynálezy přinesou něco dobrého. Jeho posledním pokusem nechtěně zničil zásoby, které byly určeny pro kobylky. Flik je vyslán do města pro velké brouky, aby uchránili mraveniště před kobylkami. Jste zvědaví, jak to celé dopadne a jestli se usměje na Flika konečně štěstí? Doporučuji si tento příběh pustit a užít si ho až do konce.

Život brouka

 

8 Univerzita pro příšerky

76%

Univerzita pro příšerky

Jedná se o nejnovější snímek, který vyšel v roce 2013. Mike Wazowski je malé monstrum a sní o tom, jak se z něj stane úspěšná příšerka. A každý přece ví, že ty nejlepší pocházejí z Univerzity pro příšerky. Jeho plány mu však zkříží Sulley, se kterým neustále soutěží a jejich činy je dovedou až k vyhazovu z elitního strašícího programu. A pokud chtějí své průšvihy napravit, nezbude jim nic jiného, než začít spolupracovat.

 

7 Vzhůru do oblak

79%

Vzhůru do oblak

Dobrodružný animovaný film z roku 2009, který nás seznámí s 78letým Carlem, poukazuje na to, že není nikdy pozdě splnit si svá tajná přání. Carlovo dobrodružství začíná v ten moment, kdy si k domku přiváže nespočetné množství balónků a odletí do Jižní Ameriky za dobrodružstvím. Cestu mu zpříjemňuje osmiletý Russell, který se k němu neplánovaně přidá.

 

6 Auta

80%

Auta

Film Auta byl podstatně úspěšnější než jeho následovník – Auta 2. Vznikl v roce 2006 a poprvé se zde můžeme seznámit se závodním autem Bleskem McQueenem, který se vydává na cestu za velkolepým šampionátem. Cestou však zabloudí a dostane se do Kardanové Lhoty, kde se naučí, že život není jen o trofejích a slávě.

 

5 Úžasňákovi, Toy Story 3: Příběh hraček

81%

Zde se už dostáváme přes hranici 80% a opět se o toto místo dělí hned dva filmy.

Úžasňákovi – vzniká v roce 2004. Bývalý super hrdina se snaží vést poklidný rodinný život se svou manželkou a dvěma dětma, ale i tak se nedokáže ubránit boji proti trestné činnosti, když je tajným kontaktem vyslán na ostrov s tajným posláním.

Úžasňákovi

Toy Story: Příběh hraček 3 – vzniká v roce 2010. Setkáváme se zde se světem hraček a známými postavami z předešlých dílů. Majitel hraček Andy už vyrostl a chystá se na vysokou školu, což znamená nejistou budoucnost pro jeho hračky.

Toy Story 3: Příběh hraček

 

4 Příšerky s.r.o.

82%

Příšerky s.r.o.

Objevuje se zde podivný svět, kdy monstra v noci straší malé děti. Jedním z hlavních strašidel je James P. Sullivan, jehož asistentem je Mike Wazowski. A do tohoto světa strašidel se nedopatřením dostane malá holčička jménem Boo. Tento film jsme mohli shlédnout poprvé v roce 2001.

Toy Story 2: Příběh hraček

 

3 Wall-I, Toy Story 2: Příběh hraček

83%

Wall-I vzniká v roce 2008. Celý děj začíná v roce 2700, kde operační stroj Wall-E stále plní svůj úkol čištění Země. Jeho jediným kamarádem je šváb Halem. Bydlí v maringotce, plné pozoruhodných předmětů. Jednoho dne naruší jeho činnost kosmická loď, která se zde náhle objeví a vyšle malou robotku Eve, do které se Wall-E okamžitě zamiluje.

Wall-I

V Toy Story 2: Příběh hraček z roku 1999 se opět setkáváme s Andym a jeho hračkami. Chlapec odjede do kovbojského kempu a své hračky zanechává doma. Zjevuje se zde náhle posedlý sběratel vzácných hraček a Andyho hračky unese. Ti se pak setkávají s dalšími známými hračkami a hlavě Jessie – kovbojkou.

Toy Story 2: Příběh hraček

 

2 Ratatouille

84%

Ratatouille

Hlavním hrdinou je zde krysák Remy, který má neobvyklý čich na dobré jídlo a jeho největším snem je se stát jedním z nejlepších kuchařů v Paříži. Osud ho nečekaně přivede ke kuchyňskému vynašeči odpadků, Linguniovi, a spolu tak tvoří kuchařský pár, kdy Ligunii vaří dle pokynů Remyho. A aby to neměli moc jednoduché, osud jim do cesty klade spoustu překážek, které ovšem úspěšně zvládnou a stanou se vyhlášenými kuchaři.

 

1 Toy Story: Příběh hraček, Hledá se Nemo

85%

Konečně narážíme na první díl Toy Story: Příběhu hraček z roku 1996, kde teprve všechno začíná. Setkáváme se zde se světem hraček a zjišťujeme, že každá hračka má svůj život. Jakmile jsou v pokoji sami, ožívají, mohou být sami sebou a ukazují, že nejsou jen předměty. Jejich vůdcem je kovboj Woody. Blíží se však narozeninový den malého Andyho a hračky se děsí, koho budou muset přijmout do svého kolektivu. Jejich tušení se vyplňuje a do jejich společnosti je přidán mluvící kosmonaut Buzz Rakeťák, s kterým si Woody vůbec nepadl do oka. Když se však Buzz dostane nešťastnou náhodou do rukou chlapce, který je známí tím, že vše zničí, Woody povolá záchranou výpravu a zažijí tak nejlepší dobrodružství svého života.

Toy Story: Příběh hraček

Hledá se Nemo, z roku 2003, vypráví příběh rybího otce Marlina a jeho syna Nema. Marlin varuje svého syna před nebezpečím, číhajícím v oceánu, a snaží se ho neustále chránit. Nemo je ovšem jako všechny děti velmi zvídavý a chce všechno pořádně prozkoumat. Když je však náhle unesen, vydá se Marlin svého syna hledat. Společnici na jeho výpravě mu dělá Dory.

Hledá se Nemo

 

A co nás čeká v následujících letech? V roce 2014 by měl vyjít The Good Dinosaur, v 2015 Hledá se Dory a na rok 2016 se plánuje Parakas: Město mořských ptáků. Takže se milovníci animovaných filmů mají na co těšit.

 

Zdroj: CSFD.cz

 

Total
0
Shares
Související články
vánoční film
Read More

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
české filmy
Read More

TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

Přemýšlíte nad tím, co si pustíte během volného večera? Pokud se vám nechtějí číst titulky, budou sázkou na jistotu tradiční české filmy. I kdyby si člověk řekl, že česká kinematografie v posledních letech nepředvádí zrovna výjimečné snímky, existují takové filmy, které se zapsaly do paměti a na které se člověk může dívat prakticky pořád a pořád dokola.
Total
0
Share