TOP 10 Nejprodávanější alba na světě

Hudbu lidé milovali, milují a budou milovat, po celém světě, bez rozdílu kultur. Muzika nás provází celým životem, posloucháme ji, když jedeme autem, usínáme, bavíme se někde v baru nebo prostě relaxujeme. Lásku k hudbě lze dokumentovat i na množství prodaných alb. My Vám proto přinášíme TOP 10 žebříček nejprodávanějších alb na světě.

 

10-8 Rumors


počet prodaných kusů: 40 mil.

autor: Fleetwood Mac

žánr: Rock

rok vydání: 1977

V roce 1977 jste snad v rádiích v USA nemohli naladit jiné písničky, než právě hity z alba Rumours. Hráli tam především Dreams, Go Your Own Way, Don´t Stop, Gold Dust Woman a You Make Loving Fun. Písničky  z tohoto alba se točí především okolo rozchodů členů skupiny s  jejich přítelkyněmi. Po vydání alba následovalo celosvětové turné. V roce 1978 skupina Rumours obdržela cenu Grammy za album roku. I přes problémy členů kapely s drogami a alkoholem, se vždycky  dokázali sejít a ve studiu pracovat.

 

10-8 Night Fever

počet prodaných kusů: 40 mil.

autor: Bee Gees/Různí umělci

žánr: Disco

rok vydání: 1977

Po odchodu několika členů skupina tvoří opět jen trio, jako ve svých počátcích. Album Saturday Night Fever vzniklo v době, kdy hudební scénu ovládala disco hudba. Skupina Bee Gees se konečně po několika albech dočkala Grammy za hudbu k filmu Saturday Night Fever (Horečka sobotní noci).

 

10-8 Millennium

počet prodaných kusů: 40 mil.

autor: Backstreet Boys

žánr: Pop

rok vydání: 1999

První týden se prodalo přes 1,13 mil. kopií. Díky tomu si Millenium vysloužili titul nejrychleji prodávaná deska. Časopis Rolling Stone uvedl, že by se prodalo i více kusů, ale byl nedostatek zboží na skladech v prodejnách. První písnička z desky I Want it that Way se dostala na první místo v 18 zemích po celém světě. Deska byla také nominována na 5 cen Grammy a získala platinové ocenění ve 45 zemích.

 

7-6 Dirty Dancing

počet prodaných kusů: 42 mil.

autor: Různí umělci

žánr: Dance / Pop

rok vydání: 1987

Jedná se soundtracky k úspěšnému filmu Dirty Dancing (Hříšný tance), ve kterém ztvárnil jednu z hlavních postav Patrick Swayze. Tento snímek s rozpočtem 100 mil. Kč vydělal přes 2 miliardy Kč. To ukazuje na jeho úspěch u diváků. Neznámější a první písnička na tomto albu se jmenuje Baby My Baby od The Ronettes.

 

7-6 Their Greatest Hits (1971–1975)

počet prodaných kusů: 42 mil.

autor: Eagles

žánr: Rock

rok vydání: 1976

Eagles je jedna z nejúspěšnějších kapel 70. let. Právě alba Their Greatest Hits a Hotel California byla na přelomu 20. století označována za ty nejúspěšnější. Album California je řazeno časopisem Rolling Stone mezi 500 nejlepších alb všech dob a také kapela Eagles je na 75. místě v seznamu 100 nejlepších umělců všech dob.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share