10 zajímavostí o legendě jménem Kurt Cobain

Pro mnohé milovníky hudby zůstává bývalý frontman skupiny Nirvana jedním z oblíbených umělců, jehož poměrně krátký život byl plný různých zvratů a záhad. Nebýt jeho úmrtí, letos v únoru by oslavil 56. narozeniny. Pokud se i vy řadíte mezi jeho fanoušky, určitě nepřehlédněte desítku zajímavostí o Kurtu Cobainovi, které jste o něm možná ani nevěděli.
Cobain
Kurt Cobain by 20. února 2023 oslavil 56. narozeniny. (foto: depositphotos)

Kurt Cobain byl nejpopulárnější rockovou hvězdou všech dob, která měla kolem sebe docela dost kultovních přívrženců. Na rozdíl od jiných umělců a celebrit byl však Kurt extrémně uzavřený. Vyhýbal se rozhovorům a médiím, jak jen mohl, a nesnášel, když musel něco vysvětlovat nebo se obhajovat. To přirozeně vedlo fanoušky k tomu, aby se více zajímali o jeho život a kariéru. Pátého dubna už to ale bude 29 let, co svět dobrovolně navždy opustil nejvýznamnější umělec grungeové scény a také jedna z nejikoničtějších tváří 90. let, která po sobě zanechala určité bohatství – písně Nirvany totiž i dnes milují miliony lidí po celém světě. Teď už se ale pojďme podívat na pár zajímavostí z jeho života.

1. Kurt Cobain v mládí předpověděl svou budoucnost

V útlém věku 14 let se Kurt Cobain svému spolužákovi přiznal, že má v plánu stát se rockovou hvězdou, být superbohatý a slavný, a nakonec odejít ze světa reflektorů tak, že se zabije. A jde až mráz po zádech z toho, že mu předpověď skutečně vyšla.

2. DOSTAL NABÍDKU NA ROLI OD QUENTINA TARANTINA

Kurt mohl mít také skvěle našlápnuto k tomu, aby se stal hercem. Režisér Quentin Tarantino mu totiž nabídl roli drogového dealera Lance ve filmu Pulp Fiction, kde by hrál po boku Umy Thurman a Johna Travolty. Kurt však nabídku odmítl z důvodu zaneprázdnění, v té době totiž nahrával album In Utero. Nabídkou jako takovou byl ale poctěn, proto Tarantinovi v nejnovějším albu záhy poděkoval.

Z jeho hudby dodnes tuhne krev v žilách.

3. Brzy odešel ze školy

I ohledně vzdělání lze narazit na jednu zajímavost. U spousty umělců bývá zvykem, že opouští střední školu dřív, než ji stačí úspěšně zakončit, a to se týkalo Kurta Cobaina. Jenže, jen co opustil střední školu, dostal práci školníka – paradoxně na stejné škole. 

4. Býval instruktorem plavání

Než se Kurt Cobain stal americkou rockovou hvězdou, stihl vystřídat několik povolání, a málokdo by to tipoval, ale jednou z prací byla i výuka plavání v YMCA v Aberdeenu, která byla určena menším dětem.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share