TOP 10 Nejzáhadnější dopisy

Bojíte se rádi a máte rádi záhady? Pak by právě tento žebříček mohl být něco pro Vás. Podíváme se na 10 záhadných dopisů vázaných k nejrůznějším zločinům.

 

10 Antrax záhada v Syracuse

Antrax záhada v Syracuse

V letech 1997, 1999, 2002, 2010, 2011 a 2012 byly poslány dopisy z města Syracuse. Každý z nich obsahoval hrstku bílého prášku, který odesílatel označoval za antrax. Později se však ukázalo, že tento bílý prášek nebyl nic víc, než dětský pudr a prací prášek. 5 těchto dopisů dorazilo na střední školu Bishop Ludden, další 3 pak do Le Moyne College, 1 do kanceláře Anny Marie Buerkle (zástupkyně U.S.), 1 do Gaylord Bros (společnost vyrábějící nábytek a potřeby do knihoven) a dalších 11 přišlo do policejních a vojenských sdružení, neziskových organizací, vládních úřadů, soukromých firem a také některým televizním celebritám.

FBI se domnívá, že všechny dopisy byly napsány nějakým nepříčetným mužem ve věku okolo 35 let. Pravděpodobně se jedná o jedince, který je samotář a má problém fungovat ve společnosti. Tento pisálek je také s velkou pravděpodobností fascinován americkým spisovatelem H.P. Lovecraftem, protože ve svých dopisech častokrát cituje pasáže z jeho knih. V současné době FBI hledá tipy na možné podezřelé.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share