TOP 10 Podivuhodné případy pohřbívání

Prach jsi a v prach se obrátíš… Odpočívej v pokoji… Vzpomínáme…

No, ne vždy je vše tak jednoduché, tradiční a normální… Viz. náš další TOP 10 žebříček!

 

10 Hrobové trezory u farního kostela Logierait

U skotského kostelu Logierait byly nalezeny velmi zvláštní klece umístěné okolo hrobů. Jednalo se o jakýsi druh trezorů, které tehdejší Viktoriáni narafičili na případné vykradače hrobů, a to především proto, aby zloději nerozprodávali části mrtvých těl pro místní lékařské instituce.

 

9 Inez Clarke (1873 – 1880)

Tentokrát jsme v Chicagu. Inez Clarke zemřela roku 1880. Nad hrobem dívky se v životní velikosti tyčí socha zpodobňující právě Inez, ta sedí na lavičce, na sobě má oblečené půvabné krajkové šaty a drží slunečník a květinu. Celá socha je chráněna průsvitným polem, aby si se sochou žádné dítě nemohlo jen tak pohrát.

 

8 Taira no Masakado (datum narození neznámé – 940)

Masakado, bojovný a statečný samuraj z Tokia, za svého života vedl jedno z největších povstání proti centrální vládě na japonském ostrově Kjóto. Za svou vzpouru byl roku 940 popraven stětím hlavy. Nicméně jeho hlava neodešla ze světa živých v poklidu. Tvrdí se, že jeho hlava ještě po celé tři měsíce useknutí nezačala vůbec hnít a že se jeho oční bulvy koulely jako koule u pinballu, nakonec byla celá hlava pro jistotu upálena.

 

7 Rosalia Lombardo (1918 – 1920)

Další podivuhodné pohřbívání má své místo v italské Sicílii, tam malá Rosalia zemřela na zápal plic, a to ve velmi útlém věku 2 let. Její otec si přál uchovat její tělo po dobu věčnosti, proto nechal její mrtvolu mumifikovat, aby ji viděl úplně celý svět. V průběhu mumifikace nahradili její krev formaldehydem, kůži pokryli směsicí alkoholu a glycerolu proti vysychání a proti plísni použili kyselinu salicylovou. Výsledek je děsivý… dítě vypadá jako netknuté, jakoby pouze tvrdě spalo.

 

6 Lilly E. Gray (1881 – 1958)

V Utahu, ve Spojených státech se objevil náhrobek, který na první pohled není nijak zvlášť děsivý, ovšem při bližším pohledu je patrný podivný nápis „Oběť bestie 666“. To asi není klasický náhrobní nápis, že? Domněnky jsou takové, že se nejedná o žádného ďábla nebo jiného démona, ale o USA. Lilly E. Gray byla známá pro svou neskrývanou nenávist vůči řídícím orgánům USA.

 

5 Hrobka rodiny Chaseových

Tento případ spadá do oblasti Karibiku, přesněji se odehrál na Barbadosu. Celé záhadě dominují pohyblivé rakve v rodinné hrobce Chaseových. Vždy, když měl být do krypty uložen další rodinný nebožtík, byly stávající rakve v kryptě přeházené. Ani jedna nezůstala v původní poloze. Podivné je, že pečeť na hrobce nebyla poškozena a celkově se nenalezly žádné známky průniku do hrobky. Z celé mysteriózní události se stala jakási show, proto pokaždé, když se měl pohřbívat další člen, okolo hrobky se vytvořil doslova dav lidí, který natěšeně sledoval, zdali budou rakve opět nepravidelně rozmístěné po hřbitovní místnosti, dokonce i ve svislé poloze! Celý případ nechal důkladně prošetřit tehdejší guvernér Lord Combermere, a jelikož nebylo nalezeno logické východisko, nechal rakve umístit jinam a hrobku nechat až do dnešního dne opuštěnou.

 

4 Mary Shelley (1797 – 1851)

Každý jistě svého milovaného partnera miluji až do konce svých dnů, ale nezdá se vám podivné, aby se někdo nechal pohřbít se srdcem své drahé polovičky obmotaném v kuse bankovkového papíru o formátu A4? Nejspíš ne… Ale přesně takhle to bylo u Mary Shelley. Když roku 1822 zemřel její manžel Percy Bysshe Shelley, nechala ho pohřbít bez jeho srdce, to si ponechala a… teď to bude morbidní… a schovávala si ho v horním šuplíku svého stolu až do roku 1851, do roku své vlastní smrti, přičemž srdce jejího milovaného bylo uloženo do jejího vlastního hrobu k její vlastní mrtvole. Romantické nebo děsivé? Posuďte sami!

 

3 Ruská mafie

Jednoduše… mafiáni i po smrti. Alexandr Khabarov, hlava ruského mafiánského gangu v 90. letech, byl společně i se svými kumpány pohřben s náhrobky, na kterých jsou velmi detailně vytesány jejich podobizny. To by nebylo ani tak prapodivné jako skutečnost, že velký boss byl pohřben společně s CCTV kamerou, jež zaručuje 24hodinové sledování po celý rok… už teď litujeme zloděje, které napadne vykrádat zrovna tenhle hrob… mafie si ho jistojistě najde!

 

2 Princezna Elisabeth Demidoff (1779 – 1818)

Tohle je pecka! Ten kdo stráví týden v hrobce této princezny, získá jmění v hodnotě milionů! Dosud ho nikdo nezískal, i přesto, že se mnozí snažili… o co tam asi kráčí?? 

1 Kris kross

Netřeba snad ani komentovat… 

 

Zdroj: Listverse.com

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share