TOP 10 Původy symbolu valentýnského srdce

Druhý valentýnský příspěvek je tady a s tím TOP 10 list, který vás bude informovat o tom, jaké jsou světové domněnky o vzniku symbolu srdíčka.

 

10 Lidské srdce

Když vám někdo řekne, abyste mu nakreslili srdíčko, tak na papíře uvidíte něco, co bude vypadat asi takhle: ♡ Ale co má tenhle symbol společného se skutečnou podobou lidského srdce? Až na červenou barvu zhola nic! Tak proč ho symbolizujeme právě tímhle tvarem? Prapůvodcem symbolu nebylo srdce coby náš primární lidský orgán, nýbrž lístky fíkovníku a břečťanu, které se objevovaly od roku 3000 před naším letopočtem v podobě dekorací na vázách, kde doprovázely milostné výjevy. Ve 4. století našeho letopočtu se symbol dokonce používal jako znak pro nevěstinec. Změna ze zeleného srdce na klasické rudé „karetní“ srdce proběhla až o dalších několik století později.

10

9 Ženský pohlavní orgán

Pokud jste ve věku, kdy je vám přívlastek „pohlavní“ stále ještě cizí, tak neváhejte a okamžitě se přesuňte až k bodu 7! Vy ostatní můžete pokračovat ve čtení následujících řádků, které osvětlí, proč je ženský pohlavní orgán propojen se symbolem srdce… Je tomu proto, že když se podíváme na onu dámskou „cennost“, uvědomíme si, že její obrys v podstatě kopíruje výše zmíněný symbol srdce, případně rtů. To je údajně důvod, proč si dříve námořníci nechávali tak často vytetovávat na svá těla srdce, jelikož se roky plahočili na osamocené vodní hladině, v momentě, kdy sestoupili na pevninu, užili si trochu toho dospěláckého potěšení a jako symbol dobrého „požitku“ si nechali vytetovat srdce. Svým manželkám to samozřejmě vysvětlovali trošku jinak… tvrdívali jim, že se jednalo o znamení jejich čiré lásky k nim.

9

8 Mužský pohlavní orgán

Božínku, až se začínám červenat! Tenhle článek se safra nějak zvrhl! Každopádně… varlata prý stejně jako holčičí „jeskyňka“ také symbolizují obrácené srdce, proto se dříve spekulovalo o tom, že symbol srdce je symbolem lásky právě proto, že jednoduše představuje varlata coby symbol plodnosti.

8

7 Amorův šíp

Uff, konečně něco ordinárního! Další domněnkou je, že se symbol srdce se jednoduše zrodil z obrysu hrotu z šípů, které vysílá Amor.

7

 

6 Tvar lidského trupu

Pořádně se podívejte na obrázek a určitě vám bude jasné, která bije! Ramena, páteř, zužování do pasu… jsem si jistá, že ten náznak srdíčka vidíte…6

 

5 Líbání

Existuje zajisté mnoho líbacích pozic, ale jedna je taková klasická, a to ta, když se „muckující“ dotýkají společně hruděmi, ruce mají navzájem obtočené okolo krků, nosy se dotýkají… pokud se docílí přesně této polohy, tak mezera mezi líbajícím párem je ve tvaru srdce.5

 

4 Ženský zadeček

Netřeba dále komentovat… Ano, jistá podobnost tam (v optimálních případech!!) je.4

 

3 Ženská prsa

Pokud jsou (pořádná prsa) pořádně stažena korzetem, tak tam jistá nápodoba nejspíš bude…3

 

2 Labutí polibky

Obrázek je všeříkající!2

 

1 Silphium perfoliatum

Silphium perfoliatum alias mužák prorostlý byla dávná bylinka, jejíž semínka svým tvarem připomínala klasické valentýnské srdce. Mimochodem, tato rostlinka měla léčivé schopnosti a byla hodně používána jako přírodní antikoncepce!1

 

 

Zdroj: Listverse

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share