10 tipů, jak magnet využít v domácnosti, dílně, garáži

Využijte silné magnety pro praktická řešení v domě, dílně, garáži či altánu – skladujte náčiní, organizujte kabely a vylepšete domácnost s 10 nápady.

10 tipů, jak magnet využít v domácnosti, dílně, garáži

Silný magnet poskytuje mnohostranné a praktické možnosti použití v domě, dílně, garáži, pracovním koutě nebo zahradním altánku. Díky schopnosti přitahovat kovové předměty můžete s jeho využitím navrhovat inovativní a účinná řešení pro skladování náčiní, organizaci kabelů a pomůcek, zavěšení dekorací a osvětlení, udržení čistoty a pro řadu dalších účelů. V následujících návrzích poradíme, jak využít silné permanentní magnety ke zjednodušení každodenních úkolů a vylepšení vašeho domova. Zkuste těchto 10 nápadů.

1) Magnetický držák nářadí

Použijte silné permanentní magnety jako držáky nářadí v domácí dílně, garáži nebo altánu na zahradě. Připevněte magnet na zeď či police a jednoduše na něj zavěste kovové nástroje jako jsou kleště, šroubováky, kladiva. Tím ušetříte místo a udržíte své nářadí přehledně uspořádané.

2) Magnetický držák na hřebíky a šrouby

Při práci se dřevem nebo montáži nábytku je často potřeba mít rychlý přístup k hřebíkům a šroubům. Magnetický držák můžete připevnit na opasek nebo zástěru, čímž získáte snadno dostupné místo pro uchycení malých kovových předmětů, hřebíků, matiček, šroubů nebo třeba bitů k aku šroubováku.

3) Sběr kovových částic magnetem

Pokud se vám v dílně nebo garáži hromadí kovový odpad, použijte silný permanentní magnet k jeho snadnému sběru – jako magnetický separátor. Jednoduše přejeďte magnetem po podlaze a kovové částice se k němu přicvaknou. Doporučujeme však magnet předem umístit třeba do plastového kelímku či dózy. Pak ji jen přemístíte nad odpadkový koš, magnet oddálíte z dózy a kovový odpad spadne do koše.

4) Identifikace kovů pomocí magnetu

Magnet můžete použít rovněž k identifikaci feromagnetických materiálů, jako je železo, nikl, kobalt a různé slitiny, například ocel. Pomůže vám rozpoznat, s jakým materiálem pracujete, a zvolit správný nástroj či postup.

5) Magnetický držák na klíče

Umístěte silný magnet u vstupních dveří nebo v garáži, ať máte snadno dostupné úložné místo pro zavěšení klíčů. Tím se sníží riziko ztráty nebo jejich zapomenutí.

6) Magnetický organizér kabelů

Využijte magnet k organizaci nabíjecích USB kabelů a šňůr u pracovního stolu. Připevněte magnet na stůl nebo stěnu a kabely zůstanou na místě, aniž by se zamotaly. Magnetický organizér vám na stole udrží pořádek.

magnety

7) Hledání ztracených šroubů magnetem

Když ztratíte malý kovový předmět, jako je šroub či matice, může být obtížné je najít. Připevněte silný, řeba kvádrový magnet na konec dlouhé tyče a použijte jej jako detektor kovů. Tato metoda je užitečná hlavně ve špatně přístupných místech hluboko pod skříní, mezi kameny nebo pokud hledáte malé předměty v hlubokém trávníku na zahradě.

8) Magnetický záchytný podnos

Při práci s malými kovovými součástkami, jako jsou šrouby, matice a podložky, použijte magnet jako záchytný podnos. Položte magnet na dno misky nebo plastového obalu a kovové součástky se k němu přicvaknou, což zabraňuje jejich rozsypání po podlaze.

9) Podpora pro rostliny s magnety

V zahradním altánu můžete použít silný permanentní magnet k upevnění kovových tyčí nebo drátů, které slouží jako opora pro pnoucí rostliny. Tento způsob upevnění je snadno nastavitelný a umožňuje rychlou změnu polohy opory podle potřeb růstu rostlin.

10) Závěsná světla na magnet

V garáži, dílně nebo na zahradě můžete použít silný magnet k zavěšení LED světel a svítilen. Připevněte magnet na kovovou konstrukci, jako je trám či střešní nosník, a zavěste na něj světlo. Tím získáte flexibilní osvětlení, které můžete snadno přesouvat podle potřeby.

Chcete další tipy? Prozkoumejte je na blogu Magnetik.cz

Total
0
Shares
Související články
dětské oblečení eshop
Read More

Jak poznat kvalitní e-shop s dětským oblečením?

Nakupovat oblečení s dětmi v kamenných obchodech je ztráta času a zkouška nervů i trpělivosti. V dnešní době internetu je to čirý nesmysl a devadesát procent rodičů přiznává, že mnohem raději nakupuje oblečení online, a pak je s dětmi zkouší v klidu doma. Jak ale poznat e-shop, který stojí za vaši důvěru?
Total
0
Share