TOP 10: Velmi smutné způsoby, jak nás změnila éra chytrých telefonů

Svět moderních technologií nám přináší hromadu výhod. Díky nim nemusíme v kapsách nosit padesát knih, atlas světa nebo 135 hudebních kapel, které tam máme teď. Nicméně právě moderní technologie nám někdy do světa přinášejí spíše ty špatné chvíle a na pár z nich se chceme v tomto článku podívat.

 

10 Lidé se zblázní, když jim neodepíšete hned

Doba šíleně zrychlila. Dneska už se nestepuje před poštou čekaje na dopis. Dneska stačí kliknout a zpráva je okamžitě na druhé straně planety. Je však k naštvání, když stejně tak rychle nedostanete odpověď. Lidé prostě nechápou, že telefon mnohdy není slyšet, nebo není chuť odepsat. A to přináší do našich životů netrpělivost a naštvanost.

 

9 Je velký průšvih, když pošlete SMS někomu jinému

Posílání SMS je dnes vítanou kratochvílí. Můžete psát kamarádům, rodině nebo třeba trenérovi. Ze všeho největší jobovky jsou ale špatně poslané SMS. Je to ten případ, kdy vás chytne múza, do SMS napíšete, co všechno byste chtěli se svým protějškem provádět, načež odešlete SMS své mamince nebo v tom horším případě (potenciální) tchyni.

 

8 Když napíšete chybu, někdo to ofotí a vystaví na internet

Dneska už se každý bojí na internet cokoliv napsat Internetové vody totiž brázdí neohrožení korzáři stvoření pouze za jediným účelem – najít něčí chybu. Říká se jim Gramar Naciz – gramatičtí nacisté. Jakmile si s nimi píšete, nebojí se screenshotovat zprávu a vystavit ji na odiv dalším blbům této podivné komunity. A čím víc se šíří jejich svatokniha Pravidla českého pravopisu do českých domácností, jejich výboje, hnidopišnost a odvaha z podpory větší a větší komunity stoupají. Chvalme doby, kdy lidé říkali: „Je to blbě, ale pochopil jsem, co jste chtěl říct…“

 

7 Když dlouho nemáte fotku se svým partnerem na Instagramu, přátelé si myslí, že jste se rozešli

Není to ani tak dávno, co mi volal můj kamarád, celý posmutnělý, jak to, že jsem se rozešel se svou přítelkyní. Pozastavil jsem se a zeptal se, jak na to přišel. Odpověděl, že dlouho prohlížel můj profil na Instagramu a nikde neviděl mojí přítelkyni. Tak jsem ho ujistil, že spolu jsme a že jí nefotím kvůli tomu, že je moc krásná a bojím se, že by mi jí někdo ukradl.

 

6 Lidé jen velmi těžko chápou, že nemáte internet v mobilu

Jsme ve třetím tisíciletí. Dokonce ve druhé dekádě 21.století. Proto se do hospod vloudila věta: „Můžeš to prosím tě vygooglit?“ Když odpovíte že ne, že nemáte internet, začnou se dít věci. Pípa se začne kroutit, pivo zelenat. Lidé začnou zběsile utíkat po lokále a říkat si, že tady jsou s nějakým divným chlapem, asi mimozemšťanem, nebo zastydlým komunistou. Zkrátka internet v mobilu se stává standardem, díky kterému je smutné, že pak každý může vcelku snadno zjistit, kde se zrovna nacházíte.

 

5 Je neefektivní se učit na psanou zkoušku, když si můžete dát tahák do mobilu

Zkouškové je trýznění lidí. Lidé si zcela dobrovolně dávají 13 týdnů relax a pak se snaží svůj mozek šikanovat šíleným množstvím znalostí jen za tím účelem, aby si učitel, který si beztak nepamatuje vaše jméno, mohl odškrtnout další ovečku. Tedy alespoň tak to fungovalo. Dnes se trochu změnilo. Ten čas, který dříve studenti investovali do učení látky investují do učení způsobu, jak co nejméně nápadně opsat test z mobilu. Znám dokonce i případ, kdy musel můj kamarád na přezkoušení ústně. Učitel mu sdělil otázku, on se omluvil, že má naléhavý telefonát, při pokládání telefonu si přečetl odpověď a pak zabodoval. Mobil mění i naše vzdělávací návyky.

 

4 Není možné před někým skrývat svou polohu, když máte smartphone v kapse

Říkáte mamince, že pečlivě studujete látku a na místo toho popíjíte s partou kamarádů v baru? Vaše lež může být lehce prozrazena. Stačí jednou špatně kliknout na Foursquare nebo při postování na FB a vaše lest může být snadno odhalena. Výborné je také focení na párty, přičemž zaručeně neexistuje pouze jeden případ, kdy muž byl na fotce v obležení překrásných slečen, přičemž mu ta jeho seděla doma zavalená v haldě knih. Telefon vás při nějaké levárně může velmi snadno odhalit.

 

3 Lidé těžko chápou, že jste někde, kde není signál

„Prosim tě co se děje? Nemohl jsem se ti dovolat.“ – „Jo, to jsem asi nebyl na signálu.“ – „Cože? Tys byl někde na jiný planetě nebo co?“ Oni sice televizní reklamy říkají, že více než 99% České republiky je pokryto signálem. To jedno procento se ale najde velmi snadno. Stačí jít do staršího poctivě stavěného domu a nedovolají se vám ani s armádní vysílačkou. Vyprávějte to ale měšťanům, kteří v těch jejich montovaných stodolách chytaj ty jejich tři géčka je ale v jádru dosti zbytečné.

 

2 Je složité se ve společnosti opít a nebýt nahráván na telefon

Opilý lidé jsou fajn. S opilými lidmi je sranda. Ostatně i opilí lidé jsou v tu chvíli šťastní a když je někdo natáčí nebo fotí, jsou více méně poctěni. O mnoho méně ale druhý den ráno. Nejen že je z míry vyvede i sebe menší náznak jakéhokoliv zvuku ale jsou schopni kameramanovi, kterého celou noc obdivovali za jeho neuvěřitelnou schopnost udržet telefon s kamerou v ruce, vynadat do podrazáků. Jsme ale v nové době a nikdy nevíte, kdy se jaké kompro bude na někoho hodit. I v tom nás změnili chytré telefony.

 

1 Je zbytečné poslouchat jednoho kamaráda v hospodě, když na vás čeká 300 online přátel na Facebooku

A to je vůbec ta nejhorší věc, která se s telefony a sociálními sítěmi děje. Lidé převedli veškerá přátelství do virtuální podoby takže větu „Přestaneme být přátelé“ vyměnila věta „Vyhodím si tě z přátel“. Zaručeně nejsmutnější případ pak nastává tehdy, je-li parta přátel v baru, nikdo se nebaví, přičemž jsou všichni na telefonu. Odpověď „Klidně povídej, já tě poslouchám“ považuji za jednu z nejdebilnějších ze všech možných lidských odpovědí. Ono totiž poslouchání je pouze jednou z aktivit, která je ke konverzaci potřebná. Pokud si to lidé neuvědomí, stane se z naší generace vážně parta dementů, kteří ,když spadne server na Facebooku, ztratí všechna přátelství.

Total
0
Shares
Související články
ušetřit
Read More

10 tipů, jak ušetřit v domácnosti, a přitom se neomezovat

V každé rodině existuje mnoho zarytých stereotypů, kvůli kterým v dnešní době možná utrácíte víc peněz, než je nutné. Zrevidujte si veškeré náklady a ušetřete tam, kde se dá šetřit poměrně jednoduše. Nový pohled na finance celé domácnosti vám přinese až několik tisíc ročně do vaší peněženky.
Total
0
Share